Nokia Windows 8, Windows 10 Tablet Przychodzące

Aktualizacja — obecnie nie ma tabletów Nokia z systemem Windows 10, ale ma nadzieję, że zmieni się to w przyszłości.

Surface RT firmy Microsoft jest na wolności i prosi o pytanie — czy Surface Pro uda się uzyskać większą sprzedaż? Ponieważ niektórzy z nas nie kochają Microsoftu, nadszedł czas, aby przyznać, że bardzo, bardzo późno na swoim tablecie i że pojedynczy wróg, na którym obecnie stoi iPad, nie jest Szum tabletu z Windows 8 ale armia Androida.

Bardzo dużym problemem, z którym borykają się obecnie użytkownicy systemu Windows 8, jest zamieszanie powstałe między pełnym systemem operacyjnym Windows 8 lub Windows 8 Pro a Windows RT, głupszą wersją systemu Windows 8. Ludzie płacący od 500 do 600 USD dla tabletu spodziewaj się, że będzie on oferował pełną obsługę systemu Windows 8, więc gdy tak się nie stanie, naturalnie konsumenci będą sfrustrowani. I to jest największy problem Microsoftu — niezadowolenie użytkowników. A jeśli Microsoft tego nie naprawi, Nokia to zrobi.

Nokia Windows 8 tablet

Czekaj, kto, NOKIA? Tak, fińska firma, która od wielu lat jest synonimem telefonów komórkowych. Ale obecnie istnieje wiele firm, które przyjęły Androida, tajną broń Google’a i opracowały niesamowite smartfony i tablety. W ten sposób Nokia poważnie straciła ze swojej poprzedniej sławy. Jakie są teraz opcje Nokii? Dostosować się do nowej sytuacji lub umrzeć.

Tablet Nokia 8 z systemem Windows — wkrótce na rynku?

Oczywiście bezpośredni rywal o ewentualny tablet Nokia z Windows 8 lub RT w środku byłby własny tablet Surface Microsoftu. A jeśli Nokia wybierze odpowiednią strategię cenową, myślę, że mogą sprzedać nawet więcej niż Microsoft. Osobiście uważam, że w tej chwili Nokia ma znacznie więcej miłośników sprzętu niż Microsoft. Wiele osób byłoby naprawdę ciekaw, jak mógłby wyglądać tablet Nokia 8 z Nokii. Nokia musi być w stanie złapać tę ciekawość i zamienić ją w pieniądze, wprowadzając na rynek zadziwiające informacje.

Tablet Surface nie miał w sobie nic niesamowitego, ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry produkt, ale brakuje mu wrażenia WOW, które masz z iPadem. Nokia może to zrobić na własnym tablecie. Skąd się wziął ten szum? Bezpośrednio z ust prezesa Nokii:

„W tym momencie nie ogłosiliśmy tabletów, ale jesteśmy czymś oczywistym patrzeć na bardzo blisko. Obecnie uważnie przyglądamy się rynkowi, ponieważ Microsoft wprowadził tablet Surface, więc staramy się wyciągać z tego wnioski i rozumieć, jaki byłby właściwy sposób uczestnictwa i kiedy ”.

Bardzo interesujące jest to, że Nokia nie porzuciła możliwości wyboru strony z Androidem, choć na razie może to nie zabrzmieć

„Rozważalibyśmy każdą opcję [Android lub Windows]… Należy zauważyć, że możliwość towarzystwa jest czymś, czego szuka każdy użytkownik. Tak więc, gdy myślisz o Lumii 920, uruchamianie na telefonie z systemem Windows, posiadanie tabletu z systemem Windows lub komputera PC lub Xbox to coś, co da nam szansę na całkiem zintegrowane wrażenia. Naszym pierwszym celem jest to, na co patrzymy, wyraźnie po stronie Microsoftu ”

Chociaż system Windows ma pierwszeństwo, nie możemy zignorować zainteresowania Nokii systemem Android. Mógłbym nawet odważyć się myśleć, że mogą pracować na własnym systemie operacyjnym. Mogą jednak zdecydować się skupić na rozwoju sprzętu i po prostu wybrać oprogramowanie od Microsoft lub Google. Tak czy inaczej, jestem pewien, że Nokia zrobi dobra robota i najprawdopodobniej tablet mógłby zostać wydany pod tą samą marką smartfonów — nazwą Lumia.

Nokia Windows RT tablet

Oczekuje się, że tablet wejdzie na rynek do końca tego roku, ale muszą bardzo dobrze wyregulować czas, ponieważ patrząc na miniony rok, Apple był bardzo agresywny ze swoim portfolio na iPada. Patrząc na obecne smartfony Lumia, można powiedzieć, że są nieporęczne. Ale jeśli Nokia utrzymuje tę samą linię wzorniczą na swoim tablecie, myślę wielu będzie pod wrażeniem.

Link do głównej publikacji