Co zrobić, gdy nie ma sygnału HDMI

HDMI to cyfrowy interfejs audio lub wideo, który zapewnia krystalicznie czysty dźwięk i obraz za pomocą jednego kabla, poprzez uproszczenie okablowania, dzięki czemu można uzyskać najwyższą jakość kina domowego.

Ten nieskompresowany interfejs pozwala na przesyłanie dużych strumieni cyfrowych informacji audio / wideo z dużą prędkością, zmniejszając liczbę kabli, które należy skonfigurować, za pośrednictwem przystawki STB, odtwarzacza DVD lub amplitunera AV lub monitora audio / wideo jak twoja telewizja cyfrowa.

Gdy podłączone elementy HDMI nie mogą się rozpoznać i komunikować ze sobą, szyfrowanie HDCP wbudowane w sygnał nie jest prawidłowo rozpoznawane przez jeden lub więcej podłączonych komponentów, dlatego HDMI nie ma sygnału.

W takim przypadku lub tego, czego doświadczasz, istnieje kilka rozwiązań, których możesz użyć, aby to naprawić.

POPRAWKA: Dlaczego na moim HDMI nie ma sygnału?

 1. Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów
 2. Zmień sekwencję włączania
 3. Sprawdź ustawienia wyjściowe rozdzielczości
 4. Zmień połączenie HDMI
 5. Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania układowego
 6. Zaktualizuj chipset i sterowniki graficzne

1. Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów

Zanim wypróbujesz inne rozwiązania poniżej, sprawdź połączenia HDMI, aby się nie wysunęły, ponieważ nie pasują tak dobrze jak komponentowe lub kompozytowe połączenia wideo, a każdy niewielki ruch może spowodować ich wysunięcie. Możesz także uzyskać blokady dla kabli HDMI lub kupić samozamykające się kable.

Większość urządzeń HDTV ma wiele portów wejściowych HDMI, dlatego ważne jest, aby źródło wejściowe wyświetlacza HDMI było ustawione tak samo, jak port HDMI podłączony do komputera, np. HDMI 2 na HDMI 2. Jeśli komputer i urządzenie HDMI używają różnych typów kabli, kup adaptery.

2. Zmień kolejność włączania

Możesz wypróbować inną sekwencję włączania, np. Zamiast najpierw włączyć monitor, a następnie odtwarzacz multimedialny lub inny komponent źródłowy HDMI, spróbuj włączyć na odwrót i sprawdzić, czy to pomoże. Jeśli odtwarzacz multimedialny lub inny komponent jest podłączony do odbiornika kina domowego, a następnie do monitora, wypróbuj różne kombinacje, aby uruchomić urządzenia i użyj tego, który działa.

Jeśli to nie rozwiąże problemu z brakiem sygnału HDMI, spróbuj przełączyć się na inne wejście monitora i przełącz się z powrotem na HDMI, aby sprawdzić, czy sygnał nie blokuje się prawidłowo. Gdy znajdziesz najlepszą sekwencję, zanotuj ją do wykorzystania w przyszłości.

Możesz także spróbować wykonać następujące czynności:

 • Odłącz wszystkie źródła HDMI od wejść.
 • Odłącz zasilanie od telewizora (monitora) / LCD na około dziesięć minut.
 • Ponownie podłącz telewizor (monitor) / LCD.
 • Podłącz kabel HDMI po jednym urządzeniu na raz.
 • Włącz urządzenie

Powtórz dwa ostatnie kroki dla każdego portu HDMI.

 • Przeczytaj także: Poprawka: połączenie kabla HDMI z laptopa do telewizora nie ma dźwięku w systemie Windows 8, 10

3. Sprawdź ustawienia wyjściowe rozdzielczości

Jeśli odtwarzacz lub jakiekolwiek inne urządzenie HDMI ma ustawienie rozdzielczości wyjściowej wideo, sprawdź, czy zostało ustawione na Auto, a jeśli tak, zresetuj je, aby pasowało do rozdzielczości natywnej monitora lub projektora wideo. Sprawdź, czy to zapewnia lepszą stabilność.

4. Zmień połączenie HDMI

Jeśli zmiana sekwencji włączania nie działa, spróbuj bezpośrednio podłączyć odtwarzacz do monitora, ponieważ omija on odbiornik kina domowego, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy ten ostatni jest prawdopodobnym winowajcą, gdy działa bezpośrednie połączenie. W takim przypadku źródło HDMI należy podłączyć bezpośrednio do monitora i mieć osobne połączenie audio z odbiornikiem.

5. Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania układowego

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, sprawdź, czy nie ogłoszono aktualizacji oprogramowania układowego źródła HDMI lub odbiornika kina domowego, a nawet samego monitora, które mogą rozwiązać problem braku sygnału HDMI.

6. Zaktualizuj sterowniki mikroukładu i karty graficznej

Pierwszym krokiem jest pobranie sterowników mikroukładu i karty graficznej dla twojego modelu, a następnie wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Menadżer urządzeń

hdmi brak sygnału

 • otwarty Karty graficzne

hdmi brak sygnału

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy układ graficzny i wybierz Nieruchomości
 • Wybierz Kierowca patka

hdmi brak sygnału

 • Kliknij Odinstaluj

hdmi brak sygnału

 • Zrób to samo dla sterownika karty graficznej
 • Przejdź do pobranych plików sterowników (chipset i sterowniki graficzne), zainstaluj oba, a następnie uruchom ponownie komputer
 • Przejdź do paska wyszukiwania i wpisz Dźwięk, a następnie wybierz Dźwięk z wyników wyszukiwania

hdmi brak sygnału

 • Kliknij Odtwarzanie nagranego dźwięku patka

hdmi brak sygnału

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy HDMI i ustawić jako domyślna.
 • Jeśli nie widzisz HDMI, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne urządzenie i wybierz pokaż wyłączone urządzenia. Teraz powinieneś być w stanie ustawić HDMI jako domyślny. Kliknij OK lub wprowadź.

hdmi brak sygnału
Aktualizuj sterowniki automatycznie

Pamiętaj, że ręczne pobieranie i aktualizowanie sterowników ze strony producenta może uszkodzić system, wybierając i instalując niewłaściwą wersję sterownika. Aby temu zapobiec, zalecamy zrobienie tego automatycznie przy użyciu Narzędzie Tweakbit Driver Updater.

To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus i pomoże ci nie uszkodzić komputera poprzez pobranie i instalację niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepsze zautomatyzowane rozwiązanie. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik jak to zrobić.

  1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownika
  2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.tweakbit skaner aktualizacji sterownika w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników
  3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
   Skanowanie narzędzia aktualizacji sterownika tweakbit zakończone
   Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Czy którekolwiek z tych rozwiązań pomogło naprawić problem braku sygnału HDMI? Daj nam znać, zostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji