Jak dodać łącza programu do Ulubionych Eksploratora Windows

Kilka elementów systemu operacyjnego Windows zostało ograniczonych przez Microsoft. Nie można na przykład przypiąć folderów do paska zadań systemu Windows 7 ani dodać programów do grupy Ulubione w Eksploratorze Windows.

Dostępne są jednak obejścia, które pozwalają użytkownikowi to zrobić. Pozostawia to pytanie bez odpowiedzi, dlaczego Microsoft postanowił ograniczyć funkcjonalność w pierwszej kolejności.

W tym przewodniku przedstawiono sposób dodawania łączy programów do grupy Ulubionych Eksploratora Windows. Spójrz na poniższy zrzut ekranu, aby zobaczyć, jak to wygląda.

Możliwe jest przeciąganie folderów, ale nie aplikacji do grupy Ulubione. Jest to ograniczenie, które niektórzy użytkownicy chcą pominąć. Jeśli spróbujesz przeciągnąć program do grupy Ulubione, otrzymasz powiadomienie, że nie można go umieścić w folderze Ulubione.

ulubione Eksploratora Windows

Oto jak możesz ominąć to ograniczenie. Otwórz C: \ Users \ nazwa użytkownika \ Links w Eksploratorze Windows lub naciśnij Windows-R, wpisz% userprofile% \ Links i naciśnij enter. Tutaj można umieścić skróty programu w tym folderze w Eksploratorze Windows. Aby dodać programy do grupy Ulubione, wystarczy przeciągnąć i upuścić skróty programów z menu Start, pulpitu lub innej lokalizacji Eksploratora Windows do folderu.

Łącza programów pojawiają się od razu na pasku bocznym, dzięki czemu programy można uruchamiać bezpośrednio z Eksploratora Windows. Działa to dla wszystkich łączy programów, a nawet standardowych plików. Idealne miejsce do dodawania dokumentu lub pliku, z którym regularnie pracujesz.

Aktualizacja: Może być konieczne utworzenie skrótów, jeśli nie masz dostępnego dla programu, który chcesz dodać do Ulubionych. Odbywa się to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony programu i wybranie skrótu do tworzenia z menu kontekstowego.

Podsumowanie
Jak dodać łącza programu do Ulubionych Eksploratora Windows
Nazwa artykułu
Jak dodać łącza programu do Ulubionych Eksploratora Windows
Opis
Przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób można dodawać skróty programów do menu ulubionych Eksploratora Windows, aby można je było uruchomić z tego miejsca.

Link do głównej publikacji