Masz problemy z aktualizacją Fall Creators Update? Oto jak wycofać się

Długo oczekiwana aktualizacja Fall Creators dla Windows 10 jest już dostępna i przyniosła nam wiele nowych funkcji. Niestety przy dużych aktualizacjach systemu Windows mogą również wystąpić różne problemy, a czasem jedynym sposobem na ich naprawienie jest przywrócenie poprzedniej wersji.

Jak wycofać się z aktualizacji Fall Creators Update?

Rozwiązanie 1 — Użyj aplikacji Ustawienia

Najprostszym sposobem na wycofanie aktualizacji Fall Creators Update jest skorzystanie z aplikacji Ustawienia. Przed przywróceniem poprzedniej wersji zaleca się utworzenie kopii zapasowej ważnych plików. Po wykonaniu tej czynności możesz wycofać, wykonując następujące proste kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + ja aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja bezpieczeństwo.
  Jesienna aktualizacja dla twórców 1
 3. Przejdź do Poprawa w lewym okienku i kliknij Rozpocznij przycisk w Wróć do poprzedniej wersji sekcji Windows 10.
  Jesienna aktualizacja twórców 2
 4. Teraz musisz wybrać powód powrotu do poprzedniej wersji. Po wykonaniu tej czynności kliknij Kolejny.
 5. Otrzymasz propozycję pobrania najnowszych aktualizacji. Kliknij Nie, dziękuję przycisk.
 6. Teraz kliknij Kolejny kontynuować.
 7. Kliknij Kolejny jeszcze raz i wybierz Wróć do wcześniejszej wersji.

Rozpocznie się proces wycofywania. Ten proces może chwilę potrwać, czasem nawet ponad godzinę, więc bądź cierpliwy i nie przerywaj mu.

Rozwiązanie 2 — Użyj uruchamiania zaawansowanego

Jeśli masz poważne problemy z Fall Creators Update i nie możesz w ogóle uzyskać dostępu do systemu Windows 10, możesz wycofać się za pomocą funkcji Advanced Start. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Moc naciśnij i przytrzymaj przycisk Przesunięcie klucz i wybierz Uruchom ponownie z menu. Możesz to zrobić bezpośrednio na ekranie logowania do systemu Windows 10. Jeśli nie możesz nawet uzyskać dostępu do ekranu logowania, po prostu uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania.
 2. Teraz kliknij Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Wróć do poprzedniej wersji.
 3. Wybierać Wróć do poprzedniej wersji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Musimy wspomnieć, że opcja wycofania jest dostępna tylko przez 10 dni po aktualizacji, więc jeśli masz jakieś poważne problemy z aktualizacją Fall Creators Update, wycofaj ją jak najszybciej.

Jeśli nie możesz przywrócić, istnieje duże prawdopodobieństwo, że upłynął okres przywracania lub że pliki Windows.old zostały usunięte ręcznie lub przy użyciu narzędzia Oczyszczanie dysku. W takim przypadku musisz pozostać przy aktualizacji Fall Creators Update lub przeprowadzić czystą instalację.

Aktualizacja Fall Creators Update oferuje wiele nowych funkcji, ale jeśli chcesz przywrócić starszą wersję, skorzystaj z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji