Naprawiono problem wysokiego użycia procesora Conhost.exe w najnowszej wersji systemu Windows 10

W zeszłym tygodniu Microsoft wydał nową kompilację 15019 dla Windows 10 Preview. Oprócz niektórych nowych funkcji, które oferuje nowa kompilacja, rozwiązuje również niektóre znane problemy występujące w poprzednich kompilacjach Preview.

Jednym z problemów zgłaszanych przez użytkowników od pewnego czasu jest problem polegający na tym, że użycie wiersza polecenia z niektórymi czcionkami spowodowało Proces conhost.exe używać dużo procesora. Z powodu wysokiego zużycia procesora niektórzy niejawni znawcy, którzy napotkali ten problem, nie mogli normalnie korzystać z komputera.

Na szczęście dzięki najnowszej wersji zapoznawczej 15019 dla systemu Windows 10 Microsoft naprawił ten irytujący problem. Oto, co firma powiedziała o problemie w ogłoszeniu o kompilacji:

Rozwiązano problem polegający na tym, że użycie wiersza polecenia z niektórymi czcionkami powodowało nieoczekiwane użycie pliku conhost.exe przy dużym obciążeniu procesora

Chociaż Microsoft zapewnia użytkowników, że problem został rozwiązany, nie mamy żadnych szczegółów na jego temat. Nie wiemy więc, co dokładnie zostało zrobione. Ale jeśli problem rzeczywiście zostanie rozwiązany, to w końcu nie ma znaczenia. Program Windows Insider Program polega na wyszukiwaniu i rozwiązywaniu problemów w systemie, aby pomóc Microsoftowi w dostarczeniu możliwie najbardziej stabilnego produktu (w tym przypadku aktualizacji twórców).

Jeśli masz już zainstalowaną nową wersję, daj nam znać w komentarzach, jeśli rozwiązało to problem z wierszem polecenia.

Link do głównej publikacji