Windows 10 nie łączy się z hotspotem Wi-Fi iPhone’ów [SKRÓCONY PRZEWODNIK]

Więcej kłopotów dla użytkowników Apple, ponieważ wydaje się, że użytkownicy iPhone’ów, zwłaszcza ci, którzy mają iPhone’a 5 lub iPhone’a 5s, nie mogą połączyć swoich hotspotów WiFi z laptopami z systemem Windows 10. Przeanalizujemy problemy i spróbujemy zaoferować działające poprawki.

Wielu użytkowników iPhone’a 5 i iPhone’a 5s skarżyło się, że nie mogą połączyć swoich laptopów z systemem Windows 10 z hotspotami Wi-Fi utworzonymi na swoich iPhone’ach.

Ostatnio informowaliśmy o awariach iTunes w systemie Windows 10, nieudanych instalacjach Retina Macbook i problemach z Bluetooth dla użytkowników BootCamp.

Oto, co mówi jeden użytkownik iPhone’a:

Obecnie korzystam z systemu Windows 8. Jednak nie działał on również z systemem Windows Vista. Kiedy korzystam z USB, mogę korzystać z hotspotu bez żadnych problemów. itunes jest zainstalowany. Tylko wtedy, gdy próbuję połączyć się bezprzewodowo, nie można się połączyć. Jednak pojawia się jako dostępne połączenie bezprzewodowe. Pomysły? Walczę z tym od tygodnia… Potrzebuję pomocy. Nie działał również z moim iPhonem 4 przed aktualizacją.

Co mogę zrobić, jeśli system Windows 10 nie łączy się z hotspotem WiFi iPhone’a?

Wielu użytkowników używa swojego iPhone’a do tworzenia bezprzewodowych punktów dostępowych, ale czasami mogą wystąpić problemy z bezprzewodowymi punktami dostępowymi. Ponieważ jest to tak powszechny problem, omówimy następujące kwestie:

 • Windows 10 nie może połączyć się z hotspotem iPhone’a — Jest to stosunkowo częsty problem w systemie Windows 10, ale powinieneś być w stanie rozwiązać go za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Laptop nie łączy się z hotspotem iPhone’a 6, 7 — Ten problem dotyczy zarówno laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Warto również zauważyć, że możesz napotkać ten problem zarówno na iPhonie 6, jak i 7.
 • Hotspot iPhone’a w systemie Windows 10 Nie można połączyć się z tą siecią — Jest to stosunkowo częsty problem z Wi-Fi. Omówiliśmy już, jak naprawić system Windows 10 nie może się połączyć z tym komunikatem sieciowym w jednym ze starszych artykułów, więc sprawdź to.
 • IPhone WiFi w systemie Windows 10 nie pozostaje podłączony, wyłącza się, losowo się rozłącza — Jeśli Wi-Fi często rozłącza się w systemie Windows, możesz napotkać wiele problemów. Jednak pisaliśmy już, jak rozwiązać ten problem w jednym z naszych wcześniejszych artykułów, więc koniecznie sprawdź to.
 • Windows 10 iPhone WiFi żółty trójkąt, wykrzyknik — Jeśli masz problem z siecią Wi-Fi, zobaczysz żółty trójkąt lub wykrzyknik w prawym dolnym rogu. Aby zobaczyć, jak rozwiązać ten problem, zalecamy zapoznanie się z naszym artykułem, jak naprawić wykrzyknik Wi-Fi w systemie Windows 10.
 • Hotspot WiFi systemu Windows 10 iPhone nie działa — Brak możliwości korzystania z hotspotu Wi-Fi może być dużym problemem. Napisaliśmy już jednak przewodnik na temat tego, co zrobić, jeśli mobilny punkt dostępu nie działa w systemie Windows 10.

Jak widać, stało się to również w systemie Windows Vista, a także w przypadku iPhone’a 4.

Przede wszystkim, aby upewnić się, że winowajcą jest komputer z systemem Windows 10, spróbuj podłączyć inne urządzenie do hotspota Wi-Fi utworzonego za pomocą iPhone’a.

Jeśli problem będzie się powtarzał, oto, co możesz zrobić:

Rozwiązanie 1 — Rozwiąż problemy z osobistym hotspotem

 • Upewnij się, że Twoje urządzenie iOS, komputer i abonament bezprzewodowy spełniają wszystkie wymagania systemowe Personal Hotspot.
 • Sprawdź, czy osobisty punkt aktywny jest włączony, dotykając Ustawienia> Ogólne> Komórkowe> Osobisty hotspot.
 • Sprawdź połączenie internetowe na urządzeniu z systemem iOS, dotykając Safari i ładując nową stronę internetową.
 • Jeśli jeden typ połączenia nie działa, spróbuj innego (na przykład zamiast łączenia przez Wi-Fi, spróbuj użyć USB lub Bluetooth).
 • Spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć osobisty hotspot w Ustawienia> Osobisty hotspot lub Ustawienia> Ogólne> Komórkowe> Osobisty hotspot.
 • Zainstaluj najnowszą wersję systemu iOS. Kran Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.
 • Zresetuj ustawienia sieciowe, dotykając Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe.
 • Jeśli żaden z poprzednich kroków nie rozwiązał problemu, przywróć iPhone’a.

Nie możesz przywrócić iPhone’a z powodu błędu? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 2 — Rozwiąż problemy z hotspotem WiFi

 • Wyłącz Personal Hotspot.
 • Sprawdź, czy Wi-Fi jest włączone Ustawienia> Wi-Fi.
 • Włącz ponownie osobisty hotspot.
 • Jeśli inne urządzenie nie może połączyć się z siecią Wi-Fi, upewnij się, że użytkownik poprawnie wpisuje hasło Wi-Fi. Jeśli urządzenie nie widzi twojej sieci Wi-Fi, sprawdź nazwę swojego urządzenia.
 • Uwaga: System Windows może nieprawidłowo wyświetlać nazwę urządzenia, która używa znaków spoza ASCII.
 • Sprawdź, ile urządzeń korzysta obecnie z osobistego punktu dostępu. W zależności od operatora sieci bezprzewodowej i maksymalna liczba połączeń Wi-Fi może być ograniczona do trzech jednocześnie.
 • Jeśli drugie urządzenie nadal nie może się połączyć, spróbuj wyłączyć Wi-Fi i włączyć je ponownie na urządzeniu. Sprawdź, czy Twoje urządzenie widzi inne sieci Wi-Fi.

Jeśli nadal masz problemy z połączeniem hotspotu Wi-Fi iPhone’a z laptopem z systemem Windows 10, spróbuj także:

 • Musieć Ustawienia> FaceTime i przewiń w dół.
 • Zestaw Użyj sieci komórkowej Dane do poza.
 • Wyłącz telefon. Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie to rozwiązanie nie działa.
 • Ponownie włącz telefon.
 • Idź do sUstawienia> Ogólne> Komórkowe> Osobisty hotspot i włącz to.

Rozwiązanie 3 — Zmień nazwę swojego iPhone’a

Według użytkowników, jeśli system Windows nie łączy się z hotspotem WiFi iPhone’a, problemem może być nazwa hotspotu.

Wielu użytkowników zgłosiło ten problem, ale po usunięciu znaków takich jak cyfry i apostrofy z nazwy ich hotspotu problem został rozwiązany. Aby zmienić nazwę swojego iPhone’a, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Ustawienia> Ogólne> Informacje> Nazwa.
 2. Teraz kliknij X ikona, aby usunąć swoją obecną nazwę.
 3. Wpisz nową nazwę i gotowe.

Niewielu użytkowników zgłosiło, że usunięcie dodatkowych spacji z nazwy punktu dostępowego rozwiązało problem, więc spróbuj również. Po zmianie nazwy hotspotu komputer będzie mógł ponownie połączyć się z hotspotem iPhone WiFi.

Rozwiązanie 4 — Zapomnij o hotspocie WiFi

Według użytkowników ten problem może wystąpić, jeśli zmienisz hasło do punktu aktywnego. Jeśli wcześniej korzystałeś z hotspota Wi-Fi, Windows uzna go za znaną sieć i spróbuje się z nim połączyć automatycznie.

Ponieważ jednak hasło zostało zmienione, nie będziesz w stanie się połączyć. Ponadto nie pojawi się okno dialogowe z prośbą o wprowadzenie nowego hasła. Aby zapomnieć o sieci w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij Ikona Wi-Fi w prawym dolnym rogu.
 2. Teraz zlokalizuj hotspot Wi-Fi, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zapomnieć z menu.

Możesz także zapomnieć o sieci bezprzewodowej, korzystając z aplikacji Ustawienia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I skrót, aby szybko otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Sieć Internet Sekcja.
  Windows 10 może't connect to iPhone hotspot
 3. Z menu po lewej wybierz Wi-Fi. Teraz kliknij Zarządzaj znanymi sieciami.
 4. Pojawi się lista zapamiętanych sieci Wi-Fi. Wybierz swoją sieć Wi-Fi i kliknij Zapomnieć przycisk.

Potrzebujesz więcej informacji o tym, jak usunąć lub zapomnieć nieużywane sieci Wi-Fi w systemie Windows 10? Spójrz na ten dedykowany przewodnik.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Na koniec możesz także zapomnieć o swojej sieci Wi-Fi za pomocą wiersza polecenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Wybierz Wiersz polecenia (administrator) lub PowerShell (administrator) z listy.
  Laptop wygrał't connect to iPhone 6, 7 hotspot
 2. Opcjonalnie: Enter netsh wlan pokaż profile polecenie, aby wyświetlić listę wszystkich zapamiętanych sieci bezprzewodowych. Jeśli znasz już nazwę sieci, którą chcesz usunąć, możesz pominąć ten krok.
  Windows 10 iPhone Hotspot Can't connect to this network
 3. Teraz wejdź netsh wlan usuń nazwę profilu = „NAZWA SIECI WIFI” polecenie i uruchom go. Pomiędzy cudzysłowami należy wprowadzić rzeczywistą nazwę połączenia bezprzewodowego.
  Windows 10 iPhone WiFi wygrał't stay connected

Gdy zapomnisz swojej sieci Wi-Fi, spróbuj połączyć się z nią ponownie, a zostaniesz poproszony o podanie hasła. Po wykonaniu tej czynności sieć Wi-Fi zacznie działać.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Rozwiązanie 5 — Zmień hasło do hotspota iPhone’a

Według użytkowników, jeśli Windows nie łączy się z hotspotem WiFi iPhone’a, problemem może być hasło do twojego hotspota. Możesz jednak rozwiązać ten problem, po prostu zmieniając hasło do hotspota.

Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać rozwiązany, a będziesz mógł ponownie połączyć się z hotspotem iPhone’a.

Rozwiązanie 6 — Odinstaluj oprogramowanie bezprzewodowe Intel Proset

Jeśli system Windows nie łączy się z hotspotem WiFi iPhone’a, problem może dotyczyć oprogramowania bezprzewodowego. Czasami to oprogramowanie może zakłócać działanie systemu Windows i powodować występowanie tego i innych problemów.

Jeśli masz ten problem, wystarczy odinstalować oprogramowanie bezprzewodowe, wykonując następujące czynności:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aplikacje Sekcja.
  Windows 10 iPhone WiFi żółty trójkąt
 2. Wybierz Oprogramowanie bezprzewodowe Intel Proset z listy i kliknij Odinstaluj przycisk.
  Windows 10 iPhone WiFi Niezidentyfikowana sieć
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby go usunąć.

Po usunięciu oprogramowania uruchom ponownie komputer. Jeśli nie używasz Oprogramowanie Intel Proset, usuń oprogramowanie bezprzewodowe i sprawdź, czy to pomoże.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat odinstalowywania programów i aplikacji w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej.

Chcesz całkowicie usunąć aplikację z komputera z systemem Windows 10? Te dezinstalatory z pewnością wykonają zadanie.

Daj nam znać, czy to załatwiło sprawę. Jeśli nie, być może możesz podzielić się z nami swoim szczegółowym problemem, a my postaramy się wspólnie znaleźć rozwiązanie. Ponadto, jeśli udało ci się to przełamać, podziel się z nami tym, aby pomóc potrzebującym.

Link do głównej publikacji