Windows 10 Mobile Anniversary Update przerywa skalowanie telefonu

Windows 10 Mobile Anniversary Update zawiera 140 nowych funkcji i ulepszeń, takich jak optymalizacja Action Center i Cortana, nowa wersja Sklepu Windows, synchronizacja powiadomień i inne. Ponadto ta ważna aktualizacja poprawia także żywotność baterii i wydajność systemu.

Niestety, rocznicowa aktualizacja zawiera również irytujące problemy z urządzeniami mobilnymi z systemem Windows 10. Według raportów użytkowników urządzenia takie jak Lumia 635, 636, 638 i Liquid M330 firmy Acer są dotknięte problemami skalowania — istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem ten dotyczy również innych urządzeń.

Wydaje się, że ten problem ze skalowaniem polega na odcięciu dolnej części aplikacji na tych urządzeniach, blokując dostęp do wszelkich przycisków, które mogą się tam znajdować. Problem polega na tym, że większość aplikacji ma zwykle przyciski umieszczone u dołu ekranu, co oznacza, że ​​Microsoft powinien to naprawić jak najszybciej, w przeciwnym razie wielu użytkowników będzie bardzo rozczarowanych.

Windows 10 Mobile Anniversary Update przerywa skalowanie na wielu telefonach

Mam telefon Lumia 635 z systemem Windows 10, który został niedawno zaktualizowany (24 sierpnia 2016 r.), Chociaż zapewnił kilka nowych funkcji, spowodował również problemy z aplikacjami do obsługi wiadomości i poczty Outlook, ponieważ ikony „nowej wiadomości / osób / ustawień” są ukryty przez pasek nawigacyjny wraz z polem tekstowym, w którym wpisuję wiadomości i przycisk wysyłania, podobny problem występuje w aplikacji Outlook, w której ukryte są ikony „przenieś / usuń”.

Co gorsza, ten problem dotyczy również niektórych aplikacji Microsoft. Na przykład podczas korzystania z aplikacji Telefon nie widać poczty głosowej ani przycisku wyszukiwania. Ten sam problem występuje w aplikacji Ludzie, w której nie można uzyskać dostępu do przycisku „Nowy kontakt” na pasku aplikacji. Jednak ten problem można łatwo naprawić i uważamy, że Microsoft już pracuje nad poprawką, aby rozwiązać ten problem.

Jeśli ten problem występuje na Twoim urządzeniu, zalecamy przywrócenie wersji Windows 10 Mobile 1511, dopóki Microsoft nie naprawi tego błędu.

Link do głównej publikacji