Jak zmienić lokalizację folderu pobierania w systemie Windows 10?

Domyślnie system Windows zapisuje pliki do pobrania na dysku systemowym C: co nie jest zbyt bezpieczne ani wygodne. Wielu użytkowników wie, że przechowywanie ważnych plików na dysku systemowym nie jest rozsądne ze względu na ryzyko utraty danych. Przenoszenie pobranych plików za każdym razem, gdy system kończy ich zapisywanie, nie jest zbyt wygodne, zwłaszcza jeśli pobierasz dużo plików regularnych. Powstaje zatem ważne pytanie: jak zmienić folder Pobrane w systemie Windows 10?

Najpierw rozważmy zmianę domyślnej lokalizacji folderu Pobrane w Microsoft Edge. Nie tak dawno temu Microsoft pozwalał użytkownikom zmieniać miejsce zapisywania pobranych plików w Microsoft Edge:

  1. otwarty Microsoft Edge i kliknij przycisk trzech kropek w prawym górnym rogu, poniżej przycisku zamykania.

Zmień lokalizację folderu pobierania w systemie Windows 10

  1. Wybierz Generał i przewiń w dół do Pliki do pobrania Sekcja. Pokaże Ci bieżącą domyślną lokalizację pobierania. Na przykład C: \ Users \ Admin \ Downloads.
  2. Kliknij Zmiana i wybierz folder, który ma być używany przez system zamiast domyślnego.

Zmień lokalizację folderu pobierania w systemie Windows

  1. Zwróć również uwagę na Zapytaj mnie, co zrobić z każdym pobraniem przełącznik. Jeśli ją wyłączysz, system Windows automatycznie zapisuje każde pobranie prosto do wybranego folderu. Jest to wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić kilka kliknięć.

Jeśli Microsoft Edge nie jest twoim wyborem, istnieje sposób na zmianę domyślnej lokalizacji pobierania Windows 10 na całym świecie. Każda używana przeglądarka użyje tego ustawienia i zapisze każde pobranie w ustawionym folderze.

  1. otwarty Przeglądarka plików i zlokalizuj bibliotekę Pobrane z lewego panelu nawigacyjnego lub z głównego okna. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości. Zmień lokalizację folderu pobierania
  2. Teraz musisz otworzyć Lokalizacja kartę i kliknij Ruszaj się przycisk. Lokalizacja folderu pobierania w systemie Windows 10
  3. Pojawią się okna Eksploratora plików, w których będziesz musiał wybrać nowy folder pobierania. naciśnij Dobrze. Po wykonaniu tej czynności na ekranie pojawi się specjalny monit z pytaniem, czy chcesz zachować istniejące pliki w folderze domyślnym, czy chcesz przenieść je do nowego. Zmień lokalizację folderu pobierania w systemie Windows 10

Teraz każda przeglądarka będzie zapisywać pobrane pliki w określonej lokalizacji.

Jeśli zdecydujesz się przywrócić ustawienia i przywrócić folder Pobrane do domyślnej lokalizacji, po prostu kliknij Przywróć wartości domyślne.

Folder pobierania Windows 10

Możesz zastąpić to ustawienie, wybierając inny folder pobierania w określonych ustawieniach przeglądarki. Na przykład tutaj jest strona ustawień Google Chrome, na której możesz zmienić folder pobierania.

Lokalizacja folderu pobierania na Windows 10

Na szczęście każda nowoczesna przeglądarka pozwala dostosować folder pobierania i unikać korzystania z domyślnego. Wiele lat temu niektórzy użytkownicy zalecali użycie Edytora rejestru do zmiany lokalizacji folderu Pobrane, ale obecnie nie ma potrzeby korzystania z tej starej metody, ponieważ przeglądarki Windows i innych firm zapewniają odpowiednie ustawienia przyjazne dla użytkownika. Jak widać, istnieje wystarczająca liczba metod, aby zmienić lokalizację folderu pobierania w systemie Windows 10. Wybierz wszystko, co odpowiada Twoim preferencjom.

Link do głównej publikacji