Windows 10 Anniversary Update resetuje ustawienia pióra

Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 znana jest z przywracania domyślnych ustawień użytkowników. W przypadku niektórych użytkowników system operacyjny resetuje wszystkie ustawienia, podczas gdy inni mają więcej szczęścia i zmieniany jest tylko rozmiar czcionki aplikacji lub ustawienia pióra.

Microsoft oficjalnie uznał ten problem, dodając, że jego zespół ciężko pracuje, aby rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe, aby przyszłe aktualizacje nie spowodowały przywrócenia ustawień domyślnych.

Nie wszystkie moje ustawienia zostały migrowane, gdy zaktualizowałem system Windows 10 w wersji 1511 do rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1607). Na przykład moje ustawienia pióra zostały zresetowane po zainstalowaniu aktualizacji. Których ustawień nie migrowałem i jak je odzyskać?

Jeśli ustawienia pióra zostały zmienione po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej, jedynym dostępnym rozwiązaniem jest po prostu personalizacja ustawień ponownie. Iść do  Ustawienia> Urządzenia> Pióro Windows Ink i ustaw odpowiednie parametry.

Niestety na razie niektóre ustawienia kliknięć nie mogą być spersonalizowane, ale gigant technologiczny próbuje znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Obecnie nie można modyfikować niektórych ustawień niestandardowych ustawień kliknięcia piórem. Pracujemy nad stworzeniem poprawki dla Ciebie i zaktualizujemy ten post, gdy tylko poprawka będzie dostępna.

Niektórzy użytkownicy są bardzo rozczarowani Microsoftem, a nawet oskarżają firmę o narzucanie jej woli użytkownikom. Uważają, że Microsoft stara się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby uniemożliwić im dostosowanie komputerów i narzekają, że firma nie okazuje już szacunku dla poszczególnych użytkowników.

Link do głównej publikacji