Poprawka: spadek liczby klatek na sekundę w grach zgodnych z poprzednimi wersjami Xbox One

Program kompatybilności wstecznej Xbox One pozwala graczom grać w swoje ulubione gry Xbox 360 na Xbox One za darmo. Lista kompatybilnych gier zawiera już ważne tytuły, takie jak Call of Duty, Borderlands, Witcher 2, Red Dead i inne, a wkrótce pojawi się więcej gier.

Według raportów użytkowników częstotliwość klatek może spaść w grach zgodnych z Xbox One wstecz. Ten sam problem został zgłoszony wkrótce po tym, jak gracze zainstalowali aktualizację rocznicową na swoich urządzeniach.

Liczba klatek spada w grach zgodnych z poprzednimi wersjami Xbox One

Więc mój xbox one zawsze miał problem z kompatybilnością wsteczną. Nie to, że to nie działa. Działa, ale każda gra wydawała się zepsuć klatki naprawdę źle. Do tego stopnia, że ​​nie można było grać. Pozbyłem się mojego Xboksa 360 i byłem podekscytowany, że mogłem z przyjacielem robić ekwipunek z gry wojennej 2 i 3. Kiedy próbowaliśmy, kadry były tak złe, że nie mogliśmy nawet celować właściwie. […]

Ostatnio widziałem, że Call of Duty 2 zostało wstecznie kompatybilne na moim Xboksie One […]. Widząc to, byłem podekscytowany, ponieważ nie grałem jeszcze w tę grę i chciałem ją wypróbować. Włączyłem Call of duty 2 i odkryłem ten sam problem, który miałem z biegami. Laggy, wszędzie spadały ramki.

Na szczęście ten sam użytkownik, który zgłosił ten problem, również zaoferował poprawkę. Najwyraźniej usunięcie lokalnej pamięci Xbox 360 rozwiązuje problem. Iść do Ustawienia> System> Pamięć> Wyczyść lokalną pamięć Xbox 360.

Inni użytkownicy, którzy mieli ten sam problem, szybko potwierdzili, że to obejście pomogło im rozwiązać problem. Innymi słowy, w przypadku problemów z upuszczaniem klatek podczas grania w gry kompatybilne z Xbox One wstecz, po prostu usuń lokalną konsolę Xbox 360, co powinno naprawić wszystko.

Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej zapisanej zawartości przed usunięciem pamięci Xbox 360.

Link do głównej publikacji