Poprawka: problemy z systemem Windows 10 Mobile GPS

Nasze urządzenia mobilne to dziś znacznie więcej niż zwykłe telefony komórkowe. Na przykład wyobraź sobie, jak trudno byłoby ci poruszać się po obcym mieście bez Map i nawigacji GPS. Właśnie tam może wystąpić duży problem.

Niestety wielu użytkowników systemu Windows 10 Mobile od lat zgłasza problemy z GPS w swoich telefonach. Może to stanowić poważny problem, dlatego rozwiązanie należy szybko znaleźć.

Zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek na temat tego, co należy zrobić, gdy GPS przestanie działać na urządzeniu z systemem Windows 10 Mobile. Ale zanim do tego dojdziemy, musimy powiedzieć, że ten problem nie ma naprawdę potwierdzonego rozwiązania, które działa na wszystkich.

Nawet po wykonaniu tych obejść nie gwarantujemy, że GPS ponownie zacznie działać. Ale i tak nie zaszkodzi, jeśli spróbujesz.

Jak radzić sobie z problemami GPS w systemie Windows 10 Mobile

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie telefon

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem w tym przypadku (jak również w wielu innych przypadkach) jest po prostu ponowne uruchomienie urządzenia. Więc jeśli jeszcze go nie uruchomiłeś, zdecydowanie powinieneś to zrobić. Ponieważ wszystko działa lepiej po ponownym uruchomieniu, prawda?

Rozwiązanie 2 — Przełącz tryb samolotowy

Wiele osób uważa, że ​​włączenie trybu samolotowego faktycznie rozwiąże problemy GPS na urządzeniach mobilnych. Możesz więc spróbować również. Możesz łatwo przełączać tryb samolotowy z paska powiadomień. Nie będziesz mógł korzystać z danych ani wykonywać połączeń, ale przynajmniej twój GPS będzie działał poprawnie. A jeśli jesteś w obcym mieście, jest to o wiele ważniejsze.

Jeśli jednak tryb samolotowy niczego nie rozwiązuje, należy go wyłączyć i przejść do innego rozwiązania.

Rozwiązanie 3 — Wyłącz tryb oszczędzania energii

Jak sama nazwa wskazuje, tryb oszczędzania energii oszczędza baterię, wyłączając niektóre usługi jej rozładowywania, w tym GPS. Jeśli więc przypadkowo masz włączony tryb oszczędzania energii, przejdź i wyłącz go. Jeśli problem nadal występuje po wyłączeniu trybu oszczędzania energii, przejdź do innego rozwiązania.

Rozwiązanie 4 — Wyjmij obudowę

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale obudowa telefonu może faktycznie blokować sygnał GPS do telefonu. To zależy naprawdę od materiału obudowy. Na przykład, jeśli masz aluminiową obudowę, istnieje szansa, że ​​zablokuje ona sygnał GPS w systemie Windows 10 Mobile.

Więc usuń obudowę i sprawdź, czy GPS teraz działa. Jeśli tak, może być konieczne ponowne rozważenie zmiany sprawy. Jeśli GPS nadal nie działa, przejdź do innego rozwiązania.

Rozwiązanie 5: Zaktualizuj mapy

Ponieważ prawdopodobnie używasz GPS, aby uzyskać dostęp do Map Windows, być może coś jest nie tak z samą aplikacją. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest aktualizacja Map systemu Windows. Być może w obecnej wersji jest błąd, który Microsoft naprawia w nowym.

Aby zaktualizować Mapy systemu Windows, przejdź do strony Sklepu i sprawdź dostępność aktualizacji.

Rozwiązanie 6 — Zresetuj telefon

Jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie zadziałało, w ostateczności należy wykonać twardy reset. W rzeczywistości niektórzy użytkownicy zgłaszali, że zresetowanie telefonu faktycznie rozwiązało problem GPS.

Zanim jednak zresetujesz telefon, pamiętaj, że wszystko z niego usuniesz, dlatego zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej.

Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Kopia zapasowa
  2. Stuknij w Więcej opcjiLumia wygrała't download anniversary update 3
  3. A następnie przejdź teraz do Utwórz kopię zapasowąLumia wygrała't download anniversary update 2

Po utworzeniu kopii zapasowej wszystkich danych możesz wykonać twardy reset bez obawy, że stracisz wszystkie swoje dane. Aby wykonać twardy reset w systemie Windows 10 Mobile, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do Ustawienia> Informacje
  2. Teraz dotknij opcji Odpocznij telefonLumia wygrała't download anniversary update 1
  3. Odpowiedź Tak
  4. Poczekaj na zakończenie procesu

To wszystko, z pewnością mamy nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań pomogło ci przywrócić GPS do pracy. Oczywiście nikt nie chce wykonać twardego resetu za darmo. Ale z drugiej strony nie ma potwierdzonego rozwiązania, aw niektórych przypadkach może to być nawet problem sprzętowy. Więc wszystko, co możemy powiedzieć na koniec, to powodzenia!

Jeśli masz dodatkowe pytania, komentarze lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji