Poprawka: Windows Defender powoduje błędy appleiedav.exe

Apple iCloud na Windows 10 działa dość dobrze, nawet jeśli od czasu do czasu ma swój udział w problemach. Niemniej jednak jednym z ostatnio pojawiających się problemów jest zablokowanie „appleidav.exe”, głównego procesu stojącego za iCloud, po stronie Windows Defender.

W tym celu wyjaśniliśmy powody tego zdarzenia i zapewniliśmy rozwiązanie problemu krok po kroku. Wszystko powinieneś znaleźć poniżej.

Jak naprawić błąd „appleidav.exe zablokowany przez Windows Defender” w systemie Windows 10

Co to jest appleidav.exe? Jest to proces związany z iCloud, chmurową pamięcią online firmy Apple. Konfiguruje i utrzymuje przesyłanie i tworzenie kopii zapasowych plików. Podobnie jak wiele innych, w tym OneDrive, Dysk Google lub Dropbox. Jest kilka rzeczy, które musimy wspomnieć o tym rozszerzeniu pulpitu dla iCloud na Windows 10. Po pierwsze, było znane z dużego wykorzystania przepustowości i nękało setki użytkowników. Wygląda na to, że obecnie działa znacznie lepiej, ale nadal można go wyłączyć dla niektórych operacji synchronizacji i zmniejszyć zużycie.

 • Apple iTunes i towarzyszące mu oprogramowanie dla systemu Windows jest dostępne od wieków. Jest to jedno z niewielu narzędzi, które wychodzi z ugruntowanego ekosystemu. Ale dlaczego Defender miałby blokować proces z zaufanego źródła? Wygląda na to, że jest to spowodowane nieautoryzowanym dostępem. Windows Defender czasami blokuje aplikacje, które próbują zmienić ustawienia systemu. Fałszywe alarmy i wykrycia są powszechne. Mając to na uwadze, powinieneś zrobić 2 rzeczy.

  Po pierwsze, potwierdź, że appleidav.exe naprawdę należy do wyżej wymienionego narzędzia i jest częścią klienta Apple iCloud. Po potwierdzeniu wyklucz to z Windows Defender. Oto jak to zrobić w kilku prostych krokach:

  1. otwarty Windows Defender z obszaru powiadomień.
  2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.Błąd appleiedav.exe
  3. Wybierz Wirus ustawienia ochrony przed zagrożeniami.Błąd appleiedav.exe
  4. Przewiń w dół i pod Wyjątki, Kliknij Dodaj lub usuń wykluczenia.Błąd appleiedav.exe
  5. Wybierz folder z menu rozwijanego i wybierz jabłko teczka.Błąd appleiedav.exe

  Po tym nie będziesz mieć żadnych problemów z klientem Apple iCloud lub appleidav.exe. Nie zapomnij również podzielić się swoimi doświadczeniami z tym szczególnym wydarzeniem w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji