Czy mogę pobrać Power BI na Mac? [ODPOWIADAMY]

Microsoft Power BI to aplikacja biznesowa, która umożliwia użytkownikom konfigurowanie wykresów, raportów i innych wizualizacji danych. Użytkownicy BI mogą następnie udostępniać i dodawać adnotacje do swoich danych w oprogramowaniu.

Może to brzmieć podobnie do aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych, ale nie do końca takie samo, ponieważ użytkownicy nie muszą konfigurować arkuszy kalkulacyjnych. Windows Power BI jest bezpłatnie dostępny do pobrania, ale użytkownicy będą musieli subskrybować Power BI Pro w cenie 9,99 USD miesięcznie, aby w pełni korzystać z usługi.

Czy usługa Power BI jest dostępna dla komputerów Mac?

Nie ma wersji Power BI Mac, której użytkownicy mogliby używać na komputerach stacjonarnych i laptopach Apple. Dlatego użytkownicy nie mogą pobrać BI na platformy Mac. Użytkownicy poprosili na forum Power BI, aby firma Microsoft wydała instalację aplikacji BI dla komputerów Mac. Menedżer programu Power BI odpowiedział w następujący sposób:

Nie rozważamy wprowadzenia Power BI Desktop na komputery Mac w najbliższym czasie; planujemy jednak wprowadzić coraz więcej możliwości tworzenia treści z Power BI Desktop do środowiska internetowego. W międzyczasie rozważ uruchomienie Power BI Desktop w aplikacji takiej jak Parallels lub Turbo.net.

Dlatego niektórzy użytkownicy używają oprogramowania do wirtualizacji Parallels do uruchamiania Power BI na Macu. Alternatywnie użytkownicy mogą instalować platformy Windows na MacBookach i komputerach iMac wydanych niedawno niż 2012 r. Za pomocą Asystenta Boot Camp. Aby to zrobić, użytkownicy będą musieli pobrać 64-bitowy system Windows 10 ISO na Apple Mac.

Szukasz najlepszego oprogramowania do gromadzenia danych użytkownika z dokładnością i rzetelnością? Oto najlepsze opcje.

Następnie użytkownicy mogą skonfigurować dysk rozruchowy systemu Windows 10 na dysku USB 16 GB za pomocą Boot Camp. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji systemu Windows 10 na komputerze Mac, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Usługa Power BI jest jednak dostępna dla urządzeń mobilnych Apple. Użytkownicy Apple iPhone i iPad mogą korzystać z aplikacji Power BI na swoich telefonach komórkowych i tabletach. Użytkownicy mogą pobrać tę aplikację ze strony App Store.

Często zadawane pytania dotyczące usługi Power BI: czy mogę pobrać aplikację Power Bi dla systemu Mac

Power BI może być nieocenionym narzędziem do wyświetlania i udostępniania danych. To trochę zaskakujące, że Microsoft najwyraźniej nie rozważa wydania BI dla Apple Mac. Niemniej użytkownicy Apple, którzy naprawdę potrzebują BI, mogą nadal dodawać Windows do swoich MacBooków lub korzystać z oprogramowania.

Link do głównej publikacji