POPRAWKA: Dźwięk nie działa w systemie Windows 10, 8.1

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system operacyjny do Windows 10 lub Windows 8.1, możesz mieć problemy z dźwiękiem na komputerze. Jeśli więc chcesz słuchać muzyki lub pracować na komputerze, nadal potrzebujesz dźwięku.
Dźwięk nie działa w systemie Windows 8.1
Zwykle dźwięk w systemie Windows 10, Windows 8.1 wydaje się nieaktywny, jeśli ikona dźwięku w prawym dolnym rogu ekranu jest oznaczona „X”. Kliknięcie ikony dźwięku spowoduje uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10, 8.1, ale w tym konkretnym przypadku nie będzie działać. Kolejny objaw, który znajdziesz, dotyczy karty dźwiękowej. Jeśli karta dźwiękowa nie działa, po przejściu do Panelu sterowania i poszukaj tam karty, powinna być wyświetlana jako odłączona.

Niestety, po sprawdzeniu sterowników w Menedżerze urządzeń, sterownik będzie aktualny, ale dźwięk w systemie Windows 10, 8.1 nie będzie działał. Po stwierdzeniu, że osoby korzystające z systemu Windows 10, 8.1 napotkały dokładnie ten problem, postanowiliśmy opracować ten przewodnik, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem i zapobiec jego wystąpieniu w przyszłości.

Brak dźwięku w systemie Windows 10, 8.1

 1. Pobierz instalator audio IDT
 2. Uruchom wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem
 3. Dodatkowe rozwiązania dotyczące usuwania błędów dźwiękowych

1. Pobierz instalator audio IDT

 1. Będziemy musieli pobrać i pobrać instalator audio IDT, klikając poniższy link.
 2. Teraz będziemy musieli zapisać ten dźwięk IDT w naszym folderze pobierania, który masz w systemie Windows 10, 8.1
 3. Musimy otworzyć „Panel sterowania” w systemie Windows 10, 8.1
 4. W „Panelu sterowania” musimy otworzyć „Menedżera urządzeń”panel sterowania menedżera urządzeń
 5. W „Menedżerze urządzeń” będziemy musieli otworzyć „Kontrolery dźwięku, wideo i gier”.Kontrolery dźwięku, wideo i gier
 6. W „Kontrolerach dźwięku, wideo i gier” będziesz musiał poszukać „IDT HD Audio” lub czegoś, co ma w nazwie IDT.
 7. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) urządzenie z IDT w nazwie i wybierz „Odinstaluj”
 8. Po wykonaniu tej czynności otrzymasz wiadomość z informacją, czy chcesz usunąć bieżące sterowniki, musisz zaznaczyć pole, które pozwala usunąć bieżący sterownik (jeśli nie otrzymasz wpisu IDT, postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi poniżej).
 9. Po wykonaniu powyższych kroków wyłącz laptopa.
 10. Odłącz zasilacz sieciowy.
 11. Wyjmij baterię z laptopa z systemem Windows 10, 8.1.
 12. Przytrzymaj przycisk zasilania laptopa z systemem Windows 10, 8.1 przez około 40 sekund.
 13. Włóż ciasto z powrotem do laptopa.
 14. Podłącz zasilacz sieciowy do laptopa.
 15. Naciśnij kilka razy przycisk „Esc” podczas uruchamiania laptopa.
 16. Wybierz F10, aby przejść do ustawień BIOS.
 17. Następnie musisz nacisnąć „F5”, aby „załadować ustawienia domyślne” (jeśli nie jest to F5, przeczytaj, co napisano w dolnej części ekranu, aby dowiedzieć się, co należy nacisnąć, aby załadować ustawienia domyślne).
 18. Wybierz „Tak” za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze i naciśnij „Enter”.
 19. Naciśnij ponownie „F10” i wybierz za pomocą klawiszy strzałek „Tak”.
 20. Windows 10, 8.1 załaduje sterownik audio, ale pozwoli to zakończyć.
 21. Otwórz folder pobierania, w którym pobrałeś IDT Audio.
 22. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) na instalatorze IDT Audio i wybierz „Uruchom jako administrator”, aby instalacja rozpoczęła się poprawnie.
 23. Po zakończeniu instalacji IDT Audio kliknij (prawym przyciskiem myszy) ikonę głośnika i wybierz „Urządzenia odtwarzające”.
 24. Kliknij (lewy przycisk myszy) „Głośnik i słuchawki”, aby go wybrać, a następnie kliknij (lewy przycisk myszy) przycisk „Ustaw domyślny” na ekranie.
 25. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić głośność ustawioną w systemie Windows 8.1 za pomocą ikony głośnika w prawym dolnym rogu ekranu i podnieść ją nieco, aby sprawdzić, czy działa.
 26. Uruchom na przykład teledysk i sprawdź, czy odzyskałeś dźwięk.

2. Uruchom wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem

Możesz szybko rozwiązać problemy z dźwiękiem na komputerze, uruchamiając wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem. Istnieją trzy główne narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem w systemie Windows 10, które można uruchomić: Odtwarzanie dźwięku, Nagrywanie dźwięku oraz Sprzęt i urządzenia (jeśli głośnik nie może odtwarzać żadnych dźwięków).

Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> uruchom trzy wyżej wymienione narzędzia do rozwiązywania problemów.

napraw problemy z dźwiękiem

3. Dodatkowe rozwiązania dotyczące usuwania błędów dźwiękowych

WindowsReport opublikował już szereg rozwiązań problemów pozwalających rozwiązać różne problemy z dźwiękiem na komputerze z systemem Windows 10:

 • Poprawka: błąd „Urządzenie audio jest wyłączone” w systemie Windows 10
 • Brzęczenie dźwięku w systemie Windows 10? Oto 9 sposobów, aby to naprawić
 • Jak naprawić problemy z dźwiękiem w systemie Windows 10
 • Jak naprawić brak dźwięku po połączeniu Bluetooth w Windows 10

Te kroki pomogą Ci rozwiązać problem z dźwiękiem w systemie Windows 10, 8.1, ale pamiętaj, że nie rozwiąże to żadnych problemów związanych bezpośrednio ze sprzętową kartą dźwiękową lub systemem dźwiękowym. Te rozwiązania rozwiążą określone problemy z dźwiękiem w systemie Windows 10, 8.1 po aktualizacji.

Jeśli masz jakieś uwagi na temat dźwięku, który nie działa w systemie Windows 10, 8.1, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, a my pomożemy Ci z dodatkowymi rozwiązaniami problemów.

Link do głównej publikacji