Jak naprawić: Foldery Wyświetl ustawienia zmiany automatycznie

Firma Microsoft wydała aktualizację, która rozwiązuje następujący problem — „ustawienia widoku folderów stale zmieniają się między różnymi typami folderów w systemie Windows”. Później jednak nadal występują problemy ze zmianami widoku folderu.

Spis treści

 1. Szczegółowe informacje na temat comiesięcznego zwijania KB 3013769
 2. Ustawienia folderów ciągle się zmieniają na komputerze z systemem Windows
 3. Rozwiązanie 1: Sprawdź dostępność aktualizacji
 4. Rozwiązanie 2: Uruchom SFC
 5. Rozwiązanie 3: Uruchom w trybie awaryjnym

Teczka's view settings continuously changes between different folder types in Windows
Problem, który omawiamy, nosi nazwę „kryptonim” KB 3016305 i jest częścią większego wdrożenia aktualizacji, KB 3013769. Plik został wydany już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz postanowiliśmy go obejrzeć. Oficjalny problem jest opisany w następujący sposób — „Ustawienia widoku folderów stale zmieniają się między różnymi typami folderów w systemie Windows” i oto jak opisano ten objaw:

Ten problem występuje, ponieważ system Windows 8.1, Windows RT 8.1 lub Windows Server 2012 R2 korzysta z logiki wykrywania, która wysyła proces explorer.exe do pętli odświeżania. Dlatego typ folderu jest odświeżany na podstawie typów plików w folderze.

Poprawka dotyczy dużej liczby wersji systemu Windows, takich jak:

 • Windows Server 2012 R2 Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard, Windows Server 2012 R2 Essentials, Windows Server 2012 R2 Foundation
 • Windows 8.1 Enterprise
 • Windows 8.1 Pro
 • Windows 8.1
 • Windows RT 8.1

Ustawienia folderów ciągle się zmieniają na komputerze z systemem Windows

 • Ustawienia folderów ciągle się zmieniają — problem zgłoszony na forum Microsoft. Znajdź poniżej 3 rozwiązania, aby rozwiązać ten problem.
 • Irytujący widok typu folderu Problem automatycznej zmiany w systemie Windows — można to naprawić za pomocą jednego z rozwiązań przedstawionych w tym artykule.
 • Widok folderów i ustawienia ikon Kontynuuj resetowanie — spróbuj uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami, aby automatycznie wykryć i naprawić problem.
 • widok folderów ciągle się zmienia

Jeśli zostanie wyświetlony monit „Ochrona zasobów systemu Windows wykryła uszkodzone pliki, ale nie była w stanie naprawić niektórych z nich”, należy rozważyć naprawienie uszkodzonych plików.

Link do głównej publikacji