Naprawiono: awarie procesu VMMS.exe po ponownym uruchomieniu w systemie Windows 8.1, 10, Windows Server R2

Wielu naszych czytelników narzeka na niesławną awarię procesu vmms.exe tuż po ponownym uruchomieniu systemu Windows 8.1. Na szczęście dla poszkodowanych Microsoft wydał oficjalną aktualizację, która powinna rozwiązać problem.
Awaria systemu Windows 8.1 VMMS.exe
Według Microsoft problem występuje z tymi, którzy mają klaster Hyper-V oparty na systemie Windows Server 2012 R2 zarządzany przez System Center Virtual Machine Manager (SCVMM). Po utworzeniu maszyny wirtualnej (VM) w klastrze Hyper-V i włączeniu pamięci dynamicznej (DM) użytkownik ponownie uruchamia usługę zarządzania maszyną wirtualną (VMMS.exe) i wtedy pojawia się problem. Dzieje się tak, że zapotrzebowanie na pamięć jest puste w interfejsie użytkownika Menedżera funkcji Hyper-V, liczniki wydajności dla DM nie istnieją, a operacje DM na maszynie wirtualnej nie działają. Musisz tylko przejść dalej i upewnić się, że instalujesz plik KB 2955164.

Czytaj także: Naprawiono: usterka wideo z adapterem Wi-Fi podczas odtwarzania strumienia Miracast w systemie Windows 8.1

Maszyny wirtualne ulegają awarii po ponownym uruchomieniu w systemie Windows 8.1, Server R2 — aktualizacja wydana w celu naprawy

Oto przyczyna problemu, według Microsoft:

Ten problem występuje z powodu braku wywołania funkcji OnServerStartup () podczas ponownego uruchamiania VMMS.

A oto systemy operacyjne, których dotyczy zmiana:

  • Windows 8.1 Enterprise
  • Windows 8.1 Pro
  • Windows 8.1
  • Windows Server 2012 R2 Datacenter, Essentials, Foundation, Standard

Daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej, jeśli ty również miałeś podobne problemy i jeśli okazało się to pomocne w ich rozwiązaniu.

Czytaj także: Jak przenieść licencję systemu Windows 8.1 na nowy komputer

Link do głównej publikacji