Najlepsze oprogramowanie monitorujące temperaturę procesora w systemie Windows 8, Windows 10

Jeśli szukasz dobrych monitorów, które będą śledzić temperaturę systemu Windows 8 / Windows 10, a także będą ostrzegać, gdy się obejdzie, musisz rzucić okiem na tę kolekcję oprogramowania, którą podsumowaliśmy.
Oprogramowanie Windows 8 CPU do monitorowania temperatury
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o temperaturze systemu Windows 8 lub Windows 10, potrzebujesz dobrego oprogramowania do monitorowania temperatury. Przeszliśmy do przodu i zweryfikowaliśmy niektóre z najlepszych aplikacji i oprogramowania, których możesz użyć, i wyróżniliśmy je poniżej. Jeśli znasz wiarygodnego, daj nam znać, zostawiając swój komentarz na końcu artykułu.

Aplikacja do monitorowania temperatury Pulseway dla Windows 8 / Windows 10

Po pierwsze, to aplikacja, ponieważ Windows 8 i Windows 10 dotyczą nowoczesnych aplikacji, które działają na wielu urządzeniach.

Zdalne monitorowanie i zarządzanie systemami IT w bezpieczny sposób z dowolnego smartfona lub tabletu. Pulseway zapewnia pełną kontrolę nad komputerami i aplikacjami z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Możesz monitorować i kontrolować systemy operacyjne Windows, Linux i Mac, a także dowolną aplikację za pomocą interfejsu API monitorowania. Pulseway radykalnie obniża poziom ręcznych kontroli inżynierów wsparcia i zapewnia im status monitorowanych systemów w czasie rzeczywistym. Jako pierwszy wiesz o wszelkich potencjalnych problemach wpływających na twoje systemy i możesz je natychmiast rozwiązać.

Ta aplikacja umożliwia monitorowanie wielu rzeczy, takich jak:

 • Monitoruj stan i czas działania wszystkich komputerów
 • Monitoruj bieżące użycie procesora i dostępną pamięć
 • Monitoruj i uruchamiaj / zatrzymuj / wstrzymaj / uruchom ponownie usługi
 • Monitoruj i zabijaj procesy
 • Monitoruj i uruchamiaj / zatrzymuj zaplanowane zadania
 • Monitoruj wszystkich zalogowanych użytkowników, wyloguj ich lub wyślij wiadomość
 • Monitoruj szczegóły sprzętu, takie jak temperatury (system, procesor i dysk twardy) i prędkości wentylatora (system i procesor)
 • Sprawdź i zainstaluj aktualizacje systemu Windows
 • Monitoruj listę zainstalowanych aplikacji
 • Monitoruj liczniki wydajności
 • Wykonuj polecenia w terminalu lub w PowerShell
 • Monitoruj zewnętrzny adres IP i wyświetl lokalizację komputera na mapie
 • Wysyłaj polecenia do grup komputerów
 • Pełna obsługa wtyczek i Cloud API
 • Wyświetl ekran użytkownika i kamerę internetową (wymagana * subskrypcja)
 • Monitoruj witryny sieci Web IIS i pule aplikacji oraz zarządzaj nimi (wymagana * subskrypcja)
 • Zarządzaj bazami danych SQL Server i wykonuj zapytania SQL (wymagana * subskrypcja)
 • Zarządzaj grupami i użytkownikami Active Directory (wymagana * subskrypcja)
 • Zarządzaj kolejkami serwerów Exchange, użytkownikami i kondycją serwera (wymagana * subskrypcja)
 • Zarządzaj maszynami wirtualnymi Hyper-V i VMware (wymagana * subskrypcja)

Piriform Speccy

Piriform jest firmą odpowiedzialną za dostarczanie nam CCleaner, ale ma w ofercie inne przydatne produkty, takie jak Speccy. Oprócz dostarczania szczegółowych statystyk na temat każdego sprzętu w komputerze, w tym procesora, płyty głównej, pamięci RAM, kart graficznych, dysków twardych, napędów optycznych, obsługi audio, weryfikuje również temperaturę różnych komponentów.

 • Kliknij tutaj, aby kupić Piriform Speccy Professional

Aida 64 (sugerowana)

Aida 64 to kolejne profesjonalne narzędzie, którego można użyć do monitorowania temperatury procesora Windows 8 lub Windows 10. Oto, co może zrobić:

Możliwość monitorowania sprzętu jest obecnie niezbędnym elementem najnowocześniejszego oprogramowania diagnostycznego. Nowoczesne komputery wykorzystują kilka czujników temperatury i napięcia i potrzebują zaawansowanych rozwiązań chłodzenia, aby obniżyć zarówno temperaturę, jak i hałas podczas pracy.

AIDA64 przesłuchuje wszystkie urządzenia z czujnikami termicznymi, w tym diody procesora i chipsetu, regulatory napięcia, moduły pamięci, karty graficzne, dyski SSD i dyski twarde. Pokazuje także prędkość obrotową zainstalowanych wentylatorów, poziomy napięcia i mocy oraz pomiary zapewniane przez urządzenia UPS i akumulatory.

 • Kup AIDA64 z oficjalnej strony internetowej

CoreTemp

Core Temp to kompaktowy, bezproblemowy, zajmujący niewiele miejsca, a jednak potężny program do monitorowania temperatury procesora i innych istotnych informacji. Tym, co czyni Core Temp wyjątkowym, jest sposób jego działania. Jest w stanie wyświetlić temperaturę każdego rdzenia każdego procesora w systemie! Możesz obserwować zmiany temperatury w czasie rzeczywistym przy różnych obciążeniach. Temperatura rdzenia jest również niezależna od płyty głównej.

Szybki wentylator

SpeedFan to program, który monitoruje napięcia, prędkości wentylatorów i temperatury w komputerach z układami monitorującymi sprzęt. SpeedFan może nawet uzyskać dostęp do S.M.A.R.T. informacje i pokaż temperatury dysku twardego. SpeedFan obsługuje również dyski SCSI. SpeedFan może nawet zmienić FSB na niektórych urządzeniach (ale należy to uznać za funkcję dodatkową).

SpeedFan może uzyskać dostęp do cyfrowych czujników temperatury i odpowiednio zmieniać prędkości wentylatora, zmniejszając w ten sposób hałas. SpeedFan działa dobrze z Windows 9x, ME, NT, 2000, 2003, XP, Vista, Windows 7, 2008, Windows 8 i Windows Server 2012. Działa również z Windows 64 bit.

Daj mi znać, co myślisz o tych rozwiązaniach do monitorowania temperatury urządzeń wewnętrznych w systemie Windows 8 i Windows 10.

Link do głównej publikacji