Jak uzyskać dostęp do nieznanych rozszerzeń plików w systemie Windows 10/8/7

Użytkownicy mogą identyfikować, uruchamiać i uzyskiwać dostęp do dowolnego pliku z nieznanymi rozszerzeniami plików w systemie Windows za pomocą kilku darmowych programów. Poniżej znajduje się lista niektórych z lepszych.

Najlepsze narzędzia do uzyskiwania dostępu do nieznanych rozszerzeń plików

Identyfikator pliku TrIDNet

Program występuje w dwóch wariantach: oprogramowanie do pobrania lub wersja online. Może zidentyfikować typ pliku na podstawie podpisu binarnego, przeglądając w celu wybrania pliku, który należy przeanalizować. Po krótkim oczekiwaniu wyniki zostaną wyświetlone, a plik będzie dostępny i porównany z wcześniej istniejącymi definicjami z bazy danych programu.

Smart File Advisor

Smart File Advisor może łatwo zidentyfikować pliki, które nie mają rozszerzenia lub nie mają znanego kompatybilnego oprogramowania. Narzędzie najpierw analizuje różne części zawartości pliku, aby ustalić, którego programu użyć, aby go otworzyć.

Możesz pobrać Smart File Advisor z FileFacts.

Otwierać z

Ten program zapewnia użytkownikom szczegółowe informacje o rozszerzeniach plików, a także łącza do bezpłatnego oprogramowania do otwierania i tworzenia każdego typu pliku. Jest wyposażony w aplikację, która działa nawet wtedy, gdy nie jesteś online. Kolejną świetną funkcją jest to, w jaki sposób może znaleźć dokładne oprogramowanie, którego będziesz potrzebować, aby uzyskać dostęp do pliku po wykryciu jego typu.

Możesz pobrać OpenWith z oficjalnej strony narzędzia.

FILExt

Jest to narzędzie online i jedno z najbardziej znanych do identyfikowania typów plików. Program zawiera dużą bazę rozszerzeń plików, a także oprogramowanie, które wykorzystuje je z witryną, posiada indeks alfabetyczny 1526 rozszerzeń.

Musisz tylko wpisać analizowane rozszerzenie pliku w polu wyszukiwania programu i nacisnąć przycisk Wyszukaj. Jeśli znajdzie rozszerzenie w swojej bazie danych, pojawi się strona wyników pokazująca dane związane z plikiem. W niefortunnym przypadku, że program tje nie znajdzie rozszerzenia w swojej bazie danych, użytkownik otrzyma link do strony z informacją, co dalej robić w celu dalszych badań.

Możesz pobrać FILExt z oficjalnej strony narzędzia.

Rozszerzenia plików pomagają nam znaleźć konkretny typ pliku, do którego musimy uzyskać dostęp — i jest ich wiele. Czasami może się zdarzyć, że nasz komputer natknie się na rozszerzenie pliku, którego nie zna system, w wyniku czego komputer nie będzie mógł go otworzyć. Powyższe narzędzia mogą być świetne w takich sytuacjach, ponieważ pomogą systemowi zidentyfikować nierozpoznane typy plików i pomogą z nimi pracować.

Link do głównej publikacji