Wyjaśnienie: e-maile z podejrzaną próbą logowania w Gmailu

Istnieje wiele raportów użytkowników na temat często otrzymywanych e-maili dotyczących bezpieczeństwa. Te rzekomo pochodzą z Google do skrzynki odbiorczej Gmaila i zgłaszają podejrzane próby zalogowania lub zapobiegania podejrzanemu logowaniu. Teraz jest środek bezpieczeństwa, który rzeczywiście uniemożliwi logowanie z nieznanych urządzeń lub lokalizacji. Te e-maile są jednak często próbami wyłudzenia informacji, które mogą Cię oszukać.

Jak się upewnić i co zwykle oznacza ten e-mail, jeśli jest prawidłowy? Dowiedz się poniżej.

Co to jest alert Krytyczne logowanie Google Security w Gmailu?

W ostatnich latach Google pracował nad poprawą bezpieczeństwa użytkowników i wykonują solidną robotę. Istnieją teraz uwierzytelnienia dwuskładnikowe. Powinny zapobiegać naruszeniom bezpieczeństwa na kontach Google użytkowników. Jedna z „inteligentnych” funkcji (na podstawie typowych urządzeń i lokalizacji logowania) określa, czy ktoś próbuje złamać twoje konto.

W ten sposób próba Podejrzanego logowania i Podejrzane logowanie uniemożliwiły wyświetlanie monitów. Z drugiej strony, jak często to się zdarza? Czy ktoś próbuje uzyskać konto Google lub po prostu uzyskać dostęp do Gmaila? Szczerze mówiąc, nie tak często się zdarza. Dlatego powinieneś być ostrożny, jeśli chodzi o e-maile tego rodzaju.

Aby zapewnić najbezpieczniejsze korzystanie z Gmaila, zalecamy przeglądarkę UR. Sprawdź naszą recenzję i dowiedz się, dlaczego.

Po pierwsze, potwierdź, że Google jest rzeczywiście nadawcą wiadomości e-mail. Po drugie, należy oflagować wiadomości e-mail pochodzące z nieznanych źródeł. Możesz to zrobić, klikając podejrzaną wiadomość e-mail i, z menu rozwijanego po prawej stronie, zgłoś phishing do Google.

Podejrzane wiadomości e-mail dotyczące próby logowania w Gmailu

Z drugiej strony, jeśli naprawdę martwisz się bezpieczeństwem konta, rozważ przejście do pulpitu nawigacyjnego konta Google i sprawdzenie ostatniej aktywności.

  1. Przejdź do myaccount.google.com.
  2. Zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń.
  3. Wybierz Zabezpieczenia z lewego panelu.
  4. Przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa.Podejrzane wiadomości e-mail dotyczące próby logowania w Gmailu
  5. Zalecane jest także dodanie do telefonu lub adresu e-mail dwuetapowej weryfikacji i odzyskiwania.

Podsumowując, wiadomość e-mail z Podejrzaną próbą logowania w Gmailu lub czymkolwiek podobnym jest zwykle fałszywym alarmem. Czasami jest to o wiele więcej, ponieważ istnieją doniesienia o wiadomościach e-mail wyłudzających informacje, które są bardzo podobne do wysyłanych przez Google. Zabezpiecz swoje konto (w tym Gmail) najlepiej, jak możesz i nie martw się.

Link do głównej publikacji