Jak wyłączyć wyszukiwanie sieciowe w menu Start systemu Windows 10s

Wyszukiwanie w systemie Windows 10 domyślnie zwraca lokalne pliki, programy i ustawienia, ale także wyniki sieciowe. Chociaż może to być przydatne dla niektórych użytkowników systemu operacyjnego, dla innych jest irytujące lub bezużyteczne.

Ponieważ większość wyników w sieci to ogólne sugestie wyszukiwania, jest to po prostu szybszy sposób wyszukiwania, zamiast bezpośredniego wyświetlania wyników w interfejsie.

Jeśli na przykład szukasz pliku gpedit.msc przy użyciu wyszukiwania w systemie Windows 10, zauważysz, że u góry wyświetlany jest odpowiedni wynik.

Poniżej znajdują się wyniki internetowe, które składają się na większość wyników. Niektóre wyniki mogą być czasem przydatne, inne wydają się nieaktualne, np. gpedit.msc vista i z tego powodu mało przydatny.

Aktualizacja: Sprawdź, jak Microsoft przerwał „wyłącz wyszukiwanie sieci” w Windows 10 w wersji 1803

Wyłącz wyszukiwanie sieciowe w systemie Windows 10

wyszukiwanie w systemie Windows 10

Nigdy nie użyję wyszukiwania z kilku powodów. Po pierwsze, nie potrzebuję go tam, ponieważ chcę, aby lokalne pliki i ustawienia były zwracane wyłącznie po uruchomieniu wyszukiwania w systemie Windows 10.

Po drugie, sugestie są zbyt ogólne przez większość czasu, a po trzecie, ponieważ przeglądarka jest cały czas otwarta w moim systemie, mogę również uruchomić wyszukiwanie, korzystając z niej, bez konieczności dodawania kolejnego kroku do procesu.

Na szczęście firma Microsoft dodała opcje wyłączające wyszukiwanie w systemie Windows 10, aby zwracane były tylko wyniki lokalne.

Problem z tym jest teraz taki, że nie będzie to działać dla wszystkich. Chociaż Microsoft dodał zasady blokujące przeszukiwanie sieci w systemie Windows 10, wydaje się, że nie działają one w najnowszych kompilacjach, a przynajmniej nie dla wszystkich.

Jednak jest bardziej niż prawdopodobne, że zostanie to rozwiązane przed wydaniem.

Wyłącz wyszukiwanie w Internecie za pomocą zasad grupy

wyłącz wyszukiwanie w sieci

 1. Aby otworzyć Edytor zasad grupy, naciśnij klawisz Windows, wpisz gpedit.msc i naciśnij klawisz Enter. Pamiętaj, że edytor jest (prawdopodobnie) dostępny tylko w wersjach Pro i Enterprise, a nie w Windows 10 Home. Jeśli wybierasz się do domu, sprawdź inne metody wymienione poniżej.
 2. Przejdź do następującej ścieżki za pomocą lewego paska bocznego: Zasady komputera lokalnego> Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Wyszukaj
 3. Znajdź „Nie zezwalaj na wyszukiwanie w Internecie” i kliknij go dwukrotnie. Przełącz preferencje na włączone.
 4. Znajdź „Nie wyszukuj w sieci ani nie wyświetlaj wyników w Wyszukiwarce i kliknij ją dwukrotnie. Przełącz preferencje na włączone.
 5. Znajdź „Nie przeszukuj sieci ani nie wyświetlaj wyników sieci w Przeszukaj połączenia mierzone” i kliknij ją dwukrotnie. Przełącz preferencje na włączone.

Ta metoda działała we wcześniejszych wersjach systemu Windows 10 i jest bardzo prawdopodobne, że zadziała również w nowszych wersjach.

Wyłącz wyszukiwanie online w rejestrze

connectedsearchuseweb

Poniższa metoda jest przydatna dla użytkowników domowych systemu Windows 10, którzy nie mają dostępu do Edytora zasad grupy.

 1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz regedit.exe i naciśnij klawisz Enter.
 2. Przejdź do następującego klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Windows Search
 3. Jeśli klucz nie istnieje, kliknij prawym przyciskiem myszy Windows i wybierz Nowy> Klucz i nazwij go Windows Search.
 4. Jeśli istnieje preferencja ConnectedSearchUseWeb, kliknij ją dwukrotnie i ustaw na 0, aby wyłączyć wyszukiwanie w systemie Windows 10.
 5. Jeśli nie istnieje, kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows Search i wybierz Nowy> Wartość Dword (32-bit), nazwij go ConnectedSearchUseWeb i ustaw jego wartość na 0.

Preferencje wyszukiwania

wyłącz wyszukiwanie online

Aktualizacja: Microsoft usunął opcję wyłączenia wyszukiwania w interfejsie użytkownika ustawień. Poniższa metoda już nie działa.

Prawdopodobnie najłatwiejsza z czterech metod wyłączania wyszukiwania w systemie Windows 10.

 1. Uruchom wyszukiwanie, dotykając klawisza Windows i rozpoczynając pisanie. Nie naciskaj jednak Enter.
 2. Znajdź ikonę ustawień po lewej stronie interfejsu wyszukiwania i kliknij ją.
 3. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcję „Szukaj online i dołącz wyniki sieciowe” jako opcję.
 4. Przesuń przełącznik z włączania na wyłączanie.
 5. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że ta opcja staje się dostępna tylko wtedy, gdy Cortana jest wyłączona.

Wyłącz wyszukiwanie w sieci za pomocą zapory

zapora wyszukiwania systemu Windows 10

Zamiast tego możesz teraz zablokować dostęp do wyszukiwania za pomocą Zapory systemu Windows. Jeśli otworzysz konfigurację zapory, zauważysz, że jest już ustawiona reguła wyszukiwania, którą musisz tylko wyłączyć.

Uwaga: Wyszukiwanie jest wymienione jako opcja w stabilnych kompilacjach, ale wydaje się, że najnowsze kompilacje niejawnych już zawierają ten wpis. Zamiast tego może być konieczne zablokowanie „cortany”, ale może to również wpłynąć na funkcjonalność asystenta cyfrowego.

 1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Windows Firewall, wybierz wynik „Windows Firewall with Advanced Security” i naciśnij klawisz Enter.
 2. Wybierz „Reguły wychodzące” po lewej stronie.
 3. Kliknij „nagłówek nazwy” na liście reguł wychodzących, aby posortować listę alfabetycznie.
 4. Przewiń w dół, aż znajdziesz tam „szukaj” i kliknij dwukrotnie wpis.
 5. Przełącz akcję z „zezwól na połączenie” na „zablokuj połączenie”.

Po uruchomieniu wyszukiwania teraz wyniki wyszukiwania nie są już wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że „nie można połączyć się z wyszukiwarką, upewnij się, że masz dostęp do Internetu” w menu startowym, jeśli zablokujesz wyszukiwanie przed nawiązywaniem połączeń wychodzących.

Podsumowanie
Jak wyłączyć wyszukiwanie w sieci w systemie Windows 10's start menu
Nazwa artykułu
Jak wyłączyć wyszukiwanie w Internecie w menu Start systemu Windows 10
Opis
Dowiedz się, jak całkowicie wyłączyć wyszukiwanie w sieci w systemie operacyjnym Windows 10 za pomocą czterech różnych metod.

Link do głównej publikacji