Poprawka: Nie można przesłać zdjęć do OneDrive w systemie Windows 10

Integracja OneDrive i Windows 10 to naprawdę świetna rzecz. Możesz zabezpieczyć każdy swój plik lub zdjęcie z dowolnego posiadanego urządzenia za pomocą zaledwie kilku kliknięć lub stuknięć. Ale czasem mogą wystąpić pewne problemy z przesyłaniem, szczególnie jeśli przesyłasz zdjęcia, dlatego przygotowałem kilka rozwiązań tego problemu, zarówno dla wersji Windows 10 na Windows, jak i Windows 10 Mobile.

onedrive zdjęcia problem Windows 10 wind8apps

Jak naprawić problem z nieprzesyłaniem zdjęć do usługi OneDrive w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zresetuj OneDrive

Pierwszą rzeczą, którą spróbujemy rozwiązać w celu rozwiązania problemu z przesyłaniem zdjęć, jest zresetowanie ustawień usługi OneDrive. Prawdopodobnie czytałeś gdzieś, że powinieneś wpisać polecenie skydrive.exe / reset w wierszu polecenia, ale ponieważ SkyDrive zostało ponownie oznaczone marką OneDrive, polecenie nie zostanie rozpoznane. Istnieje jednak inny sposób resetowania OneDrive bez wiersza polecenia. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Po pierwsze, zatrzymamy proces OneDrive, klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierając Menedżera zadań
  2. W Menedżerze zadań znajdź proces Microsoft OneDrive, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Zakończ zadanie Problem z systemem Windows OneDrive 10
  3. Teraz, gdy proces OneDrive zostanie zatrzymany, przenieś wszystkie pliki z folderu OneDrive na komputerze do innej lokalizacji Windows OneDrive wyświetla problem z obrazem 10
  4. Teraz usuń lokalny folder treści OneDrive (prawdopodobnie jest on umieszczony w C: \ Users \ ’twoja nazwa użytkownika’) Problem z przesyłaniem zdjęć do systemu onedrive Windows 10
  5. Ponownie uruchom proces OneDrive w Menedżerze zadań, pozwól mu zakończyć synchronizację, przenieś swoje stare pliki z powrotem do nowego folderu OneDrive i spróbuj przesłać swoje zdjęcia (jeśli masz problemy z synchronizacją z OneDrive, sprawdź rozwiązanie tutaj)

Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca

Może po prostu przegapiłeś fakt, że nie masz wystarczającej ilości miejsca w OneDrive. Może to szczególnie dotyczyć użytkowników telefonów Lumia z aparatami o doskonałej jakości, takich jak Lumia 1020, których zdjęcia HD zajmują dużo miejsca. Na wszelki wypadek przejdź do sekcji Pamięć usługi OneDrive i sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca do przesłania zdjęć.

Rozwiązanie 3 — Upewnij się, że ścieżka do pliku nie jest za długa

Być może nazwa Twojego zdjęcia jest za długa, więc nie możesz przesłać go do OneDrive. OneDrive zezwala tylko na pliki o długości mniejszej niż 440 znaków, więc nie przyjmuje żadnych plików o dłuższych nazwach. Jest to specyficzne dla zdjęć, ponieważ czasami zdjęcia z aparatu lub telefonu komórkowego mogą mieć naprawdę długie nazwy, takie jak „DSC100032215”. Upewnij się więc, że Twoje zdjęcia nie zawierają więcej niż 440 znaków w nazwie, i zmień ich nazwę przed przesłaniem, Jeśli to zrobią.

Na razie nie mamy wielu skarg na problem z przesyłaniem na Windows 10 Mobile (co jest nieco zaskakujące, ponieważ wiemy, że mobilny system operacyjny jest nadal wadliwy), nie mamy jeszcze konkretnych rozwiązań. Ale jeśli napotkasz problem z przesyłaniem zdjęć do OneDrive na Windows 10 Mobile, być może najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu poczekać na nową kompilację, ponieważ Microsoft prawdopodobnie to naprawi, wraz z innymi błędami.

Link do głównej publikacji