Program Windows Defender nie uruchomi się po dwukrotnym kliknięciu ikony w zasobniku [FIX]

Użytkownicy Windows 10 Creators Update zgłaszają dziwną wadę, która jest teraz potwierdzana na komputerach z zarówno stabilną wersją systemu operacyjnego, jak i kompilacjami podglądu Redstone 3. Wygląda na to, że nie mogą uruchomić programu Windows Defender, klikając dwukrotnie ikonę na pasku zadań.

Windows Defender w Windows 10 Creators Update

Windows Defender stał się Windows Defender Security Center w aktualizacji Windows 10 Creators Update. Jest to główna osłona systemu operacyjnego przed wszelkiego rodzaju niechcianymi problemami, dlatego działa non-stop i ma własną ikonę w zasobniku systemowym, aby zapewnić użytkownikom najszybszy możliwy dostęp do niego.

Niestety wygląda na to, że dwukrotne kliknięcie tej ikony nic nie da. Nie ma znaczenia, a aplikacja się nie uruchamia. Użytkownicy próbowali znaleźć rozwiązanie i udało im się to.

Wygląda na to że kliknięcie ikony prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknięcie opcji „Otwórz” to najprostszy sposób na uruchomienie aplikacji. Ta sztuczka działa poprawnie na dotkniętych systemach, ale wciąż nie wiadomo, dlaczego ten błąd pojawił się w pierwszej kolejności.

Błąd nie jest nowy w mieście

Ciekawe jest to, że ten błąd czai się już od jakiegoś czasu, ponieważ ten sam problem został zgłoszony, a także wymieniony jako znany błąd przez Microsoft podczas programu Microsoft Insider przed wydaniem Windows 10 Creators Update.

Wszystkie posty, które można znaleźć w Centrum opinii systemu Windows 10, potwierdzają, że jest to znany problem. Ponadto inżynier Microsoft potwierdził się kilka tygodni temu, że zespół pracował nad rozwiązaniem tego problemu.

Do tej pory nie było żadnej łatki, a błąd staje się coraz bardziej doświadczony w pełni zaktualizowanych systemach. Microsoft może wydać poprawkę, gdy pojawią się kolejne aktualizacje Windows 10 Creators Update, czyli 9 maja.

Link do głównej publikacji