Uzyskanie błędu wuaung.dll ESENT 642: Oto, jak go naprawić w systemie Windows 10

The „ESENT 642 wuaung.dll” nie jest częstym błędem systemu Windows 10, ale codziennie dotyka wielu użytkowników. A ponieważ możesz mieć trudności ze znalezieniem właściwych rozwiązań, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Jeśli więc nie możesz rozwiązać problemu z wuaung.dll ESENT 642 i kod błędu 1073741825 (0X40000001), postaramy się opisać idealne rozwiązania problemów z systemem Windows 10.

Jak rozwiązać błąd Windows 10 ESENT 642 wuaung.dll

 • Uruchom skanowanie systemu
 • Przywróć magazyn danych Windows Update

Ten konkretny kod błędu 1073741825 (0X40000001) może zostać wyświetlony podczas próby uruchomienia niektórych programów z urządzenia z systemem Windows 10. Na przykład niektórzy użytkownicy wykryli ten problem podczas korzystania z narzędzia do tworzenia kopii zapasowych Macrium. Jednak musisz wiedzieć, co kryje się za tym problemem. Dlatego od samego początku powinno być dla Ciebie jasne, że problem ESENT 642 wuaung.dll nie jest związany z pewną aplikacją, ale z systemem Windows. W rzeczywistości pojawił się błąd aktualizacji systemu Windows, ponieważ istnieje uszkodzony magazyn danych usługi Windows Update.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak naprawić uszkodzone pliki systemowe w systemie Windows 10, ten artykuł może ci pomóc.

Uruchom skanowanie systemu

Najpierw spróbuj sprawdzić, czy występują poważne problemy w systemie Windows 10. Jeśli tak, system Windows naprawi wszystko automatycznie:

 1. Na urządzeniu z systemem Windows 10 otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień.naprawić ESENT 642 wuaung.dll
 2. Aby wyświetlić podwyższone cmd: kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows; z wyświetlonej listy kliknij „Wiersz polecenia (administrator).
 3. W oknie cmd wpisz sfc / scannow.
 4. Zaczekaj, aż proces skanowania jest uruchomiony — może to chwilę potrwać, w zależności od ilości plików przechowywanych w urządzeniu.
 5. W przypadku problemów system Windows spróbuje naprawić wszystko.
 6. Na koniec uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem wuaung.dll ESENT 642 został naprawiony.

Przywróć magazyn danych Windows Update

Ponieważ błąd ESENT 642 wuaung.dll jest spowodowany błędem aktualizacji systemu Windows, należy przywrócić magazyn danych Windows Update, stosując:

 1. Jeszcze raz otwórz podwyższone okno cmd, jak już wyjaśniono powyżej.
 2. W oknie cmd wpisz DISM.exe / Online / Cleanup-image / Scanhealth.
 3. Jeśli to polecenie zwróci błędy, w tym samym typie okna cmd i uruchom je DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth.
 4. W końcu uruchom ponownie system Windows 10.
 5. To powinno być wszystko.

Jeśli nadal występuje błąd Windows 10 103741825 (0X40000001) ESENT 642 wuaung.dll, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Upewnij się także, że podałeś dodatkowe informacje, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć twoją szczególną sytuację. W ten sposób możemy znaleźć właściwe rozwiązanie dla Twojego problemu. Możesz skontaktować się z naszym zespołem, korzystając z formularza kontaktowego lub, łatwiej, korzystając z pola komentarzy dostępnego poniżej.

Link do głównej publikacji