Poprawka: logowanie do konsoli Xbox kończy się niepowodzeniem w kompilacji 14942 systemu Windows 10

Najnowsza wersja systemu Windows 10 oferuje wiele nowych interesujących funkcji, ale także kilka własnych problemów. Jedną z największych zmian, jakie przynosi kompilacja 14942, jest oddzielenie hosta usługi, co powoduje zwiększenie liczby procesów w Menedżerze zadań.

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma się o co martwić, ponieważ większa liczba procesów sprawia, że ​​system jest bardziej niezawodny i przejrzysty, a wręcz przeciwnie — nie wpływa to na jego ogólną wydajność.

Jednak logowanie Xbox może się nie powieść w wyniku rozdzielenia hosta usługi, jak zauważyło już wielu niejawnych.

Czy ktoś jeszcze ma ten problem? Zaktualizowałem dzisiaj 3 komputery do wersji 14942. Jednak po aktualizacji żaden z użytkowników nie może zalogować się do żadnej aplikacji / gier, które korzystają z ich konta Xbox Live: aplikacja Xbox, Minecraft: Windows 10 Edition beta, Groove (uruchamia się, ale nie będzie odtwarzać treści Groove Pass).

Jest to znany problem i na szczęście również szybkie obejście możesz użyć, aby naprawić ten błąd:

  • Uruchom następujące polecenie z wiersza polecenia administratora (lub odpowiednio edytuj rejestr):REG ADD HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ XblAuthManager / v SvcHostSplitDisable / t REG_DWORD / d 1 / f
  • Uruchom ponownie system, aby XblAuthManager mógł współużytkować proces hosta usługi z Windows Update i usługą inteligentnego transferu w tle.

Ponieważ jest to znany problem firmy Microsoft, kolejna wersja systemu Windows 10 powinna go naprawić na stałe. Tymczasem jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Xbox, wykonaj powyższe kroki rozwiązywania problemów, aby rozwiązać problem.

Jeśli to rozwiązanie nie pomoże, oznacza to, że błąd logowania nie jest związany z separacją hosta usługi. W takim przypadku zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem na temat błędów logowania do konsoli Xbox One, znaleźliśmy 12 obejść tego typu problemu i jesteśmy pewni, że jedno z nich pomoże.

Link do głównej publikacji