Jak utworzyć konto lokalne w systemie Windows 10 1909, jeśli ta opcja nie jest dostępna

Opcje tworzenia konta offline lub konta Microsoft są przedstawiane administratorom i użytkownikom, którzy skonfigurowali komputer z systemem Windows 10.

Firma Microsoft priorytetowo traktuje priorytet opcji konta Microsoft podczas pierwszego uruchomienia; jest to domyślna opcja, na którą skupia się fokus. Opcja utworzenia konta offline była częścią konfiguracji i chociaż użytkownicy muszą dwukrotnie potwierdzić, że chcą utworzyć konto lokalne w systemie, nigdy nie było tak, że opcja została całkowicie usunięta z procesu instalacji.

Ostatnie raporty sugerują, że Microsoft usunął opcję offline z instalacji, przynajmniej dla niektórych. Postanowiliśmy zainstalować różne wersje — Pro, Pro N i Home, Home N i Home SL — systemu Windows 10 w wersji 1909, nadchodzącej wersji systemu Windows 10, aby dowiedzieć się, czy konfiguracja rzeczywiście się zmieniła.

Wiele razy instalowaliśmy wersje Home i Pro systemu Windows 10 w wersji 1909 i za każdym razem prezentowano nam opcję konta offline. Całkiem możliwe, że Microsoft testuje szansę A-B lub że zmiana dotyczy tylko niektórych regionów, a nie innych.

konto offline w systemie Windows 10

Wskazówka: jeśli masz opcję przyłączenia do domeny na ekranie tworzenia konta, ale nie masz opcji konta offline, kliknij dołączenie do domeny, ponieważ możesz to znaleźć.

Klienci Windows mają dwie opcje tworzenia kont offline podczas wstępnej konfiguracji.

Opcja 1: rozłącz połączenie sieciowe

Pierwsza opcja jest bez wątpienia prosta. Jeśli komputer z systemem Windows jest podłączony do Internetu, przerwij połączenie internetowe, ponieważ nie można utworzyć konta Microsoft bez połączenia z Internetem.

Jeśli jest on podłączony kablem do routera lub trybu, odłącz kabel od komputera przed uruchomieniem komputera. Jeśli jest on podłączony przez Wi-Fi, należy rozważyć wyłączenie Wi-Fi w routerze / modemie, zanim to zrobisz.

Opcja 2: Wyłącz połączenie internetowe podczas instalacji

wyłącz połączenie sieciowe

Jeśli już rozpocząłeś konfigurację i nie widzisz opcji utworzenia konta offline, możesz wymusić utworzenie konta offline w następujący sposób:

  1. Na stronie tworzenia konta: użyj Shift-F10, aby otworzyć wiersz polecenia.
  2. rodzaj kontrolować połączenia sieciowe i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
  3. Kliknij lewym przyciskiem myszy aktywne połączenie internetowe i wybierz wyłącz to urządzenie sieciowe.
  4. Kliknij ekran konfiguracji, aby wrócić do niego. Jeśli to nie zadziała, użyj Alt-Tab, aby się do niego przełączyć. The
  5. Kliknij lewą strzałkę skierowaną do tyłu, aby wrócić do strony, aby ponownie załadować stronę tworzenia konta, ponieważ jest ona zasadniczo ładowana ponownie.
  6. W tym momencie strona powinna poprosić o nazwę, ponieważ jest to wymagane do utworzenia konta offline.
  7. Użyj Alt-Tab, aby przejść do okna panelu sterowania Połączenia sieciowe.
  8. Kliknij połączenie internetowe lewym przyciskiem myszy i wybierz włącz to urządzenie tym razem.
  9. Zamknij okno panelu sterowania i okno wiersza poleceń.
  10. Kontynuuj tworzenie konta.

utwórz konto offline

Można skorzystać z obejścia, o ile opcja otwarcia wiersza polecenia i apletu panelu sterowania Połączenia sieciowe pozostają dostępne.

Słowa końcowe

Podsumowując: najbardziej niezawodną opcją gwarantującą, że możesz utworzyć konto offline, jest odcięcie połączenia internetowego urządzenia przed rozpoczęciem procesu konfiguracji. Jeśli już rozpocząłeś konfigurację, wypróbuj obejście, ponieważ powinno cię tam również zabrać. (przez Deskmodder, My Digital Life)

Podsumowanie
Jak utworzyć konto lokalne w systemie Windows 10 1909, jeśli ta opcja nie jest dostępna
Nazwa artykułu
Jak utworzyć konto lokalne w systemie Windows 10 1909, jeśli ta opcja nie jest dostępna
Opis
Dowiedz się, jak utworzyć konto lokalne podczas instalacji systemu Windows 10, jeśli opcja utworzenia konta offline nie jest dostępna.

Link do głównej publikacji