Narzędzie do wycinania się porusza i dobrze informuje, dokąd zmierza

Wielu użytkowników systemu Windows 10 widziało ten alert na ekranie komputera: Narzędzie Snipping Tool się porusza. W przyszłej aktualizacji Snipping Tool przeprowadzi się do nowego domu. Wypróbuj ulepszone funkcje i snip jak zwykle z Snip Naszkicować.

Oto zrzut ekranu alertu:

Narzędzie wycinania jest w ruchu

Jak widać, Microsoft planuje zastąpić stare dobre narzędzie do wycinania narzędziem Snip Aplikacja do szkicowania.

Wielu użytkownikom nie podoba się pomysł wycofania Snipping Tool na korzyść nowej aplikacji Snip and Sketch.

Podczas gdy duże M mówi, że używa Snipa Szkicowanie jest znacznie łatwiejsze w porównaniu do jego poprzednika, większość użytkowników nadal niechętnie przechodzi na nową aplikację.

Fantastyczna okazja Sketch przejął już wiele kluczowych funkcji Snipping Tool, ale nie jest tak popularny wśród użytkowników.

Jak robić i zapisywać zrzuty ekranu w systemie Windows 10 [PRZEWODNIK KROK PO KROKU]

Co więcej, wielu użytkowników nie zgadza się ze strategią Microsoftu polegającą na tym, że nie pozostawiają im innego wyboru niż pobranie niektórych aplikacji ze Sklepu. Tak, musisz pobrać nową aplikację, jeśli chcesz robić zrzuty ekranu na komputerze.

Jestem naprawdę bardzo sfrustrowany naleganiem Microsoftu na przenoszenie aplikacji, które kiedyś były zawarte w systemie operacyjnym do Windows Store. Jako administrator w środowisku High School zablokowaliśmy Sklep Windows we wcześniejszych wersjach systemu Windows 10. Teraz musimy zastanowić się, jak nim zarządzać, biorąc pod uwagę, że takie elementy, jak Snip i Sketch oraz Photos można znaleźć tylko w systemie Windows Sklep.

Są też użytkownicy, którzy myślą, że Snip Szkicowi brakuje konkretnych funkcji i opcji i wymaga lepszych narzędzi do adnotacji, a także dodatkowych opcji opóźnienia zrzutu ekranu. Użytkownikom nie podoba się fakt, że każdy wycinek tworzy nowe okno.

Wygląda na to, że narzędzie do wycinania pozostanie — przynajmniej przez jakiś czas. Jesteśmy prawie pewni, że narzędzie będzie dostępne w nadchodzącej wersji systemu operacyjnego, która ma zostać wydana tej jesieni. Nie jesteśmy jednak pewni, że narzędzie wycinania będzie nadal dostępne, gdy pojawi się aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Czy uważasz, że dobrym pomysłem dla Microsoft jest zaoferowanie narzędzia Snipping Tool jako samodzielnego pobrania aplikacji po usunięciu go z systemu operacyjnego?

Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

W międzyczasie możesz sprawdzić następujące powiązane posty:

  • Microsoft może domyślnie oznaczać zrzuty czasowe w przyszłości
  • Oto jak uzyskać dostęp do folderu zrzutów ekranu Steam i korzystać z niego
  • 3 najlepsze oprogramowanie zapobiegające zrzutom ekranu dla systemu Windows 10
Link do głównej publikacji