Menedżer uruchamiania w systemie Windows 10: co to jest i jak używać

Nie musisz być entuzjastą systemu Windows, aby pamiętać, że zarządzanie programami startowymi nie było tak proste, jak teraz. Ludzie zwykle używają narzędzi innych firm do zarządzania startupami, gdy potwierdzą, że na system ma znaczny wpływ mnóstwo programów startowych. Na szczęście system Windows 10 wprowadził Menedżera uruchamiania i ułatwił życie użytkownikom.

Dzisiaj wyjaśnimy, gdzie znajduje się Menedżer uruchamiania i jak go używać, więc sprawdź poniższe wyjaśnienie.

Co to jest i jak korzystać z funkcji Menedżera uruchamiania w systemie Windows 10

Po pierwsze, zacznijmy od tego, gdzie można znaleźć ten prosty, ale mimo to cenny dodatek do platformy Windows. Wybór Menedżera uruchamiania w Menedżerze zadań był oczywistym wyborem, ponieważ jest to zasadniczo centrum monitorowania systemu Windows.

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Start (prawy przycisk myszy również wykonuje pasek zadań) i otworzyć Menedżera zadań. Tam powinieneś bez problemu znaleźć kartę Autostart.menedżer uruchamiania systemu Windows 10

Powinieneś zobaczyć pełną listę programów, które zaczynają się od systemu, ze szczegółami, w tym:

  • Nazwa aplikacji i wydawca.
  • Aktualny status uruchamiania.
  • I cenna ocena wpływu na start.

Klikając aplikację prawym przyciskiem myszy, możesz nawigować do lokalizacji jej pliku wykonywalnego, otwierać właściwości lub wyszukiwać dodatkowe informacje na jej temat online. Wyszukiwanie online korzysta z wyszukiwarki Bing i jest to coś wymiennego z Edge.

  • Wyłączenie uruchamiania programu z systemu jest proste i możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy program, którego chcesz zablokować, a następnie wybierając opcję Wyłącz. Wprowadzone zmiany zostaną zastosowane po ponownym uruchomieniu. Dzięki kolorowemu designowi spodoba ci się znacznie bardziej niż nieaktualne menu konfiguracji systemu. Zasadniczo eliminuje to cel narzędzi do tuningu innych firm, które były tak popularne w tamtych czasach. Świetny dodatek do systemu Windows 10, który jest naprawdę przydatny dla wszystkich użytkowników.

    Jakie są Twoje przemyślenia na temat Menedżera uruchamiania w systemie Windows 10? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji