Jak wyłączyć Windows Defender w chmurze i automatyczne przesyłanie próbek

podczas gdy Windows 10 Creators Update wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszeń, nie wszyscy użytkownicy naprawdę je lubią. W rzeczywistości wielu użytkowników nie chce korzystać z ochrony w chmurze systemu Windows Defender, a także odmawia włączenia automatycznego przesyłania próbek. Jeśli jednak nie włączysz tych funkcji, Windows Defender wyświetli żółty trójkąt ze wykrzyknikiem na pasku powiadomień.

W rzeczywistości wielu użytkowników było zdezorientowanych tym dziwnym żółtym trójkątem i nie mógł znaleźć właściwego wyjaśnienia, dlaczego ciągle pojawiał się na ekranie. Teraz, gdy wiedzą, dlaczego pojawia się ostrzeżenie, wielu chce po prostu wyłączyć ochronę w chmurze i powiadomienia o automatycznym przesyłaniu. Problem polega na tym, że wyłączenie tych ostrzeżeń jest wyzwaniem samym w sobie, ponieważ nie ma na to dedykowanej opcji.

Przeszukaliśmy wszechmocny internet i znaleźliśmy kilka rozwiązań, aby wyłączyć powiadomienia w chmurze i automatyczne przesyłanie próbek Windows Defender.

Wyłącz automatyczne przesyłanie próbek w chmurze

Rozwiązanie 1 — Użyj Menedżera zadań

 1. Otwórz Menedżera zadań> przejdź do karty Uruchamianie> zlokalizuj te dwie funkcje
 2. Wyłącz je> uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 2 — Użyj Edytora zasad grupy / Edytora rejestru

 1. Przejdź do Start> wpisz zasady grupy> wybierz Edytor lokalnych zasad grupy
 2. Przejdź do Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Windows Defender Antivirus> MAPS
 3. Wyłącz następujące funkcje:
  1. Dołącz do Microsoft MAPS
  2. Wysyłaj próbki plików, gdy wymagana jest dalsza analiza
 4. Przejdź do C: \ Program Files \ Windows Defender Advanced Threat Protection \ SenseSampleUploader.exe> ​​wyłącz profile zapory
 5. Zrestartuj swój komputer.

Windows 10 Home nie obsługuje Edytora zasad grupy. Jeśli używasz tego systemu operacyjnego, użyj Edytora rejestru do tego zadania.

 1. Uruchom Uruchom> wpisz regedit> naciśnij Enter
 2. Przejdź do następującej ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender

3. W kluczu Windows Defender utwórz nowy klucz> nazwij go Spynet
4. W prawym panelu utwórz nowy plik DWORD SubmitSamplesConsent> ustaw jego wartość na 2
5. Utwórz nowy raport DWORD SpynetReporting> ustaw jego wartość na 0

Rozwiązanie 3 — Zapobiegaj ładowaniu raportów stanu zdrowia przez Defender

 1. Wybierz Start> wpisz „usługi”> uruchom Usługi
 2. Wybierz opcję Ustawienia w lewym panelu> zlokalizuj te trzy usługi: Usługa zasad diagnostycznych, Host usług diagnostycznych, Host systemu diagnostycznego
 3. Kliknij każdą usługę prawym przyciskiem myszy> wybierz Właściwości
 4. W każdej usłudze zmień Typ uruchamiania na wyłączony> kliknij OK. Jeśli usługi są obecnie uruchomione, kliknij Stop, aby zamknąć usługi, a następnie je wyłączyć.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Mamy nadzieję, że jedno z tych trzech rozwiązań pomoże Ci pozbyć się żółtego trójkąta Windows Defender wraz z powiadomieniami opartymi na chmurze i automatycznym przesyłaniem próbek.

Link do głównej publikacji