Kilku właścicieli tabletu Surface Pro 4 nie może używać pisaków z powodu problemu z czujnikiem ciśnienia

Urządzenia Surface Pro firmy Microsoft są świetne dla artystów i animatorów, ponieważ daje im wiele możliwości pełnego wykorzystania swojej kreatywności. Najnowszym urządzeniem z serii Surface Pro jest Surface Pro 4, który oferuje więcej funkcji i narzędzi dla artystów niż jakiekolwiek inne urządzenie Surface Pro wcześniej.

Ale Surface Pro 4 jest stosunkowo nowym urządzeniem, co oznacza, że ​​mogą wystąpić pewne błędy lub problemy. Po problemach z ekranem i Wi-Fi w Surface Pro 4 niektórzy zauważyli, że nacisk pióra nie działa prawidłowo, ponieważ pociągnięcia pędzlem nie są równe podczas pracy w programach takich jak Adobe Photoshop.

„Uwielbiam nowy długopis SP4, ale zauważyłem, że nacisk pióra nie jest stały. Największym problemem jest to, że pociągnięcia pędzlem w Photoshopie nie zwężają się płynnie podczas rysowania. Próbowałem używać pióra SP4 na moim Surface Pro 3 i nie ma z tym żadnego problemu ”.

Microsoft rozpoznał problem, ale jeden z jego pracowników powiedział tylko, że firma pracuje nad poprawką, nie wspominając, kiedy nadejdzie aktualizacja. Pracownik Microsoftu zauważył również, że przyczyną problemu jest przestarzała wersja Photoshopa, ale ponieważ użytkownicy potwierdzili, że używają najnowszej wersji oprogramowania i że problem pojawia się również w innych podobnych programach, oczywiście problem nie jest w programach innych firm.

Jeden z użytkowników poinformował, że w programie o nazwie Lazy Nezumi czujnik nacisku pióra działa dobrze. Ale nikt inny tego nie potwierdził, więc z pewnością nie możemy powiedzieć, czy to prawda. Program jest płatny, więc nie zaleca się kupowania go wyłącznie w celach eksperymentalnych, ale możesz skorzystać z 30-dniowej wersji próbnej, aby sprawdzić, czy problem faktycznie nie występuje w tym programie. Mamy nadzieję, że Microsoft dostarczy aktualizację naprawy w ciągu najbliższych 30 dni.

To normalne, że nowe urządzenie ma pewne błędy i błędy, ale wygląda na to, że błędy w Surface Pro 4 i Surface Book są dość spójne, więc Microsoft będzie musiał wykonać wiele pracy, aby zapewnić aktualizację napraw dla wszystkich z nich.

Link do głównej publikacji