Jak wyłączyć wyniki wyszukiwania w Internecie w menu Start w systemie Windows 10

Ludziom podoba się fakt, że Menu Start powróciło w przeglądzie technicznym systemu Windows 10. Ale nie podoba im się to, że pokazuje wyniki internetowe z Bing za każdym razem, gdy próbujesz wyszukać jakiś lokalny program lub usługę na swoim komputerze.
Jak wyłączyć wyniki wyszukiwania w Internecie w menu Start w systemie Windows 10
Firma Microsoft zaprojektowała wyszukiwanie w menu Start, aby wyszukiwać lokalne treści na komputerze, ale także treści online w Internecie. Tak powstaje Menu Start, a Microsoft nie uwzględnił żadnych opcji jego zmiany. Ale wiele osób nie zgadza się z tą decyzją Microsoftu, ponieważ chcą korzystać z wyszukiwania w menu Start tylko do wyszukiwania lokalnych treści, ponieważ używają zwykłych przeglądarek do surfowania.

Ale chociaż Microsoft nie uwzględnił opcji wyłączenia wyników internetowych w menu Start, istnieje kilka poprawek systemowych, które pozwolą ci to zrobić.

Wyłącz Cortanę

Niektórzy użytkownicy, którzy próbowali rozwiązać ten problem, zgłosili, że ich problemy z wynikami wyszukiwania w menu Start zniknęły po wyłączeniu Cortany. Możesz najpierw wypróbować to rozwiązanie, ale nie możemy zagwarantować, że będzie działać na każdym komputerze. Aby wyłączyć Cortanę, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy
 2. Wybierz opcję wyszukiwania
 3. W opcji wyszukiwania wybierz Wyłącz

Cortana jest teraz wyłączona, ale jeśli wyniki wyszukiwania w menu Start nadal pojawiają się w Internecie, możesz wypróbować inne wymienione rozwiązania.

Zmień zasady systemu Windows

Możesz także spróbować zmienić kilka zasad systemu Windows, aby wyłączyć wyniki wyszukiwania w menu Start, w tym celu postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz edytor zasad grupy i otwórz Edytuj zasady grupy
 2. Teraz przejdź do Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Szukaj
 3. Włącz następujące zasady:
  • Nie zezwalaj na wyszukiwanie w Internecie
  • Nie przeszukuj sieci ani nie wyświetlaj wyników wyszukiwania w wyszukiwarce
  • Nie przeszukuj sieci ani nie wyświetlaj wyników wyszukiwania w wyszukiwarce…

Niektórzy użytkownicy sugerują również, że wyłączenie Bing w Zaporze systemu Windows może pomóc, ale nie jesteśmy pewni, czy to zadziała, ponieważ Microsoft używa różnych serwerów dla różnych regionów.

To by było na tyle, jeśli masz jakieś sugestie, a może inne rozwiązania, zapisz je w komentarzach.

Link do głównej publikacji