Dlaczego warto uaktualnić system Windows 8 z wersji 8.1 do systemu Windows 10

Wszyscy mówią o systemie Windows 10 od miesięcy, wiadomości i aktualizacje dotyczące systemu pojawiają się każdego dnia. Przegląd techniczny systemu Windows 10 jest już bardzo popularny wśród ponad 5 milionów osób mających dostęp do informacji poufnych. O wiele więcej milionów użytkowników korzysta obecnie ze stabilnych wersji systemu operacyjnego Windows 10.

Czy powinienem uaktualnić system Windows 8.1 do systemu Windows 10?

Ale jeśli nadal masz wątpliwości, czy powinieneś uaktualnić system do systemu Windows 10, przedstawimy najważniejsze funkcje systemu Windows 10 i najważniejsze powody, dla których warto uaktualnić system do tego innowacyjnego systemu operacyjnego.
Windows 10 wind8apps

Windows 8, Windows 8.1 vs Windows 10

Różnice w menu Start

Menu Start było jedną z najbardziej rozpoznawalnych funkcji systemów operacyjnych Windows od dziesięcioleci, a decyzja Microsoftu o usunięciu go w Windows 8 zdecydowanie stanowiła dużą zmianę. Ale użytkownicy systemu Windows zdecydowanie nie byli gotowi na taką zmianę. Nie byli zadowoleni z nowego środowiska Metro, a wielu użytkowników skarżyło się na brak menu Start.

menu startowe wind8apps

Microsoft doskonale zdawał sobie sprawę z tej sytuacji i firma postanowiła spełnić życzenie milionów użytkowników i powrócić do menu startowego w następnym Windowsie. Ale co zrobić ze wszystkimi aplikacjami zaprojektowanymi dla środowiska Metro? Firma nie mogła ich po prostu wyrzucić. Microsoft wymyślił kompromis, łącząc tradycyjne menu startowe z aplikacjami Metro, aby uzyskać zupełnie nowy wygląd menu startowego Windows 10.

Na razie recenzje są pozytywne, a Microsoft zdecydowanie zrobił właściwy krok, powracając menu Start na platformy Windows, ponieważ zadowolił zarówno użytkowników, którzy byli przeciwko ekranowi startowemu, jak i użytkowników, którzy kochali aplikacje Metro.

 • Cortana

  Oprócz menu Start, Cortana jest również jednym z najbardziej znaczących dodatków do systemu Windows 10. Microsoft po raz pierwszy wprowadził Cortanę na platformę Windows Phone z aktualizacją 8.1 i był ostatnim z głównych producentów, którzy wydali wirtualnego asystenta na platformę mobilną, jak iPhone i Android dostali swoich wirtualnych asystentów na długo przed Windows Phone. Ale Microsoft jako pierwszy wprowadził osobistego asystenta na platformy PC, co jest zdecydowanie godną uwagi innowacją.

  Cortana Wind8appsZa pomocą Cortany możesz wyszukiwać w Internecie, ale także lokalne pliki i foldery na komputerze. Jest również bardzo konfigurowalnym i bardzo osobistym wirtualnym asystentem, ponieważ rozpoznaje to, co lubisz i dostarcza treści oparte na twoich zainteresowaniach. Cortana zostanie również zintegrowana z nową przeglądarką Microsoftu, Project Spartan lub Edge, dzięki czemu możesz korzystać z pomocy podczas przeglądania bezpośrednio na stronie internetowej.

  Wiele pulpitów i widok zadań

  Cortana nie jest jedyną rzeczą, którą Microsoft wziął z urządzeń przenośnych, ponieważ system Windows 10 zawiera nowy „menedżer zadań” i opcję tworzenia wielu komputerów stacjonarnych. Funkcja wirtualnych pulpitów pozwala użytkownikom tworzyć wiele pulpitów i udawać, że pracują z wieloma monitorami. Ta funkcja może być bardzo przydatna, jeśli chcesz pracować z wieloma programami jednocześnie.

  widok zadań wind8apps

  Następna jest funkcja widoku zadań, która pozwala nam łatwo kontrolować nasze zadania, tak jak robimy to na urządzeniach mobilnych. Przycisk widoku zadania znajduje się na pasku zadań obok paska wyszukiwania, ale można również uzyskać do niego dostęp, naciskając klawisze alt + tab. Dzięki temu menedżerowi zadań będziesz mógł szybko przełączać się między zadaniami, zarządzać nimi i zamykać je. Te funkcje zdecydowanie zwiększą wydajność użytkowników systemu Windows 10 i ułatwią korzystanie z systemu.

  • Xbox i funkcje gier

   Microsoft przygotowuje wiele świetnych, nowych rzeczy dla graczy z systemem Windows 10. Zasadniczo gry w systemie Windows 10 będą dotyczyć nowej aplikacji Xbox, ale ta aplikacja oferuje wiele funkcji. Będziesz mógł rozmawiać z przyjaciółmi, śledzić swój kanał aktywności, sprawdzać tabele wyników itp.

   Ponadto będziesz mógł przesyłać strumieniowo swoje gry Xbox One na swój komputer, co oznacza, że ​​możesz grać i oglądać wszystkie swoje gry Xbox One na komputerze. Aplikacja Xbox przechodzi do punktu, w którym pozwoli ci grać w gry Xbox na PC ze znajomymi, którzy grają w tę samą grę na konsoli. To kolejny dodatek do wieloplatformowej filozofii Microsoft Windows 10.

   Aplikacja xbox wind8apps

   Oczekujemy również, że nowy DirectX 12 zostanie wydany na Windows 10. Nowy DirectX z pewnością poprawi grafikę gier i zapewni nowe wrażenia graczom PC, których karty graficzne mogą go obsługiwać.

   Aplikacje okienkowane

   Wraz z ekranem startowym Microsoft wprowadził aplikacje Metro w Windows 8, Windows 8.1. W Sklepie jest wiele przydatnych aplikacji Metro, ale użytkownikom po prostu nie podoba się fakt, że te aplikacje używają całego ekranu. Wiele osób odrzuciło tę funkcję, tak jak miało to miejsce w przypadku menu Start. Na szczęście Microsoft to również naprawił.

   aplikacje okienkowe wind8apps

   Oczywiście firma nie mogła sobie pozwolić na zwykłe usunięcie wszystkich tych aplikacji ze sklepu, ponieważ włożono w nie wiele wysiłku i pieniędzy. Dlatego Microsoft postanowił nieco je przeprojektować, ponieważ są one teraz dostępne w trybie okienkowym, podobnie jak inne zwykłe programy.

   Jest to znacznie lepsze dla użytkowników komputerów PC, ponieważ poprzedni projekt aplikacji po prostu nie był dostosowany do komputerów stacjonarnych, a niektórzy użytkownicy mieli z tym trudności. Ale w Windows 10 rozmiar okna aplikacji można łatwo dostosować, dzięki czemu możesz dostosować go według własnego uznania.

   • Domyślna przeglądarka internetowa

    Wygląda na to, że Microsoft opracował nawyk kończenia ery dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. Podobnie jak w przypadku menu Start w systemie Windows 8 (na szczęście firma zdecydowała się go przywrócić), Microsoft wysłał Internet Explorera do historii po prawie 20 latach. Internet Explorer zostanie zastąpiony nową przeglądarką Microsoft, Project Spartan / Edge w systemie Windows 10.

    Ten ruch Microsoftu może być naprawdę dobry, ponieważ chociaż Internet Explorer jest najbardziej znaną przeglądarką na świecie, nie słynie z doskonałych wyników. Ludzie kpią z Internet Explorera od lat, ponieważ jest on wolniejszy niż konkurencja, a wprowadzenie nowych przeglądarek może przyciągnąć uwagę użytkowników w dobry sposób.

    projekt spartan wind8apps

    Jeśli chodzi o Microsoft Edge, nie możemy wiele powiedzieć o wydajności, ponieważ podobnie jak sam system, wciąż znajduje się we wczesnej fazie testowania, ale z pewnością oferuje kilka nowych, odświeżających funkcji. Obsługiwany jest przez silnik EdgeHTML, nowy silnik układu, stworzony z Trident Internet Explorera. Ma również zintegrowane inne produkty Microsoft, takie jak osobista asystentka Cortana, które usprawnią wyszukiwanie oraz Microsoft OneDrive. Ma także nową opcję Widoku czytania, która wprowadzi nowy wymiar do czytania.

    Dolna linia

    Microsoft pokłada duże nadzieje w systemie Windows 10, który jest najbardziej innowacyjnym systemem operacyjnym w historii firmy. Łączy coś z każdego poprzedniego systemu Windows z nowymi dodatkami, więc bez względu na to, czy podoba Ci się Windows 8, czy nie, pokochasz Windows 10, ponieważ oferuje wiele. Microsoft ogłosił również, że Windows 10 będzie ostatnią wersją systemu Windows, więc zdecydowanie powinieneś być częścią tak wielkiego i historycznego projektu.

    AKTUALIZACJA: Od czasu napisania tego postu liczba użytkowników Windows 8 i Windows 8.1 stale spada. Wielu użytkowników zdecydowało się na Windows 10, aby skorzystać z najnowszych funkcji systemu operacyjnego i ulepszeń systemu. Obecnie system Windows 8 ma 1,3% udziału w rynku, podczas gdy system Windows 8.1 działa na 5,4% komputerów z systemem Windows na świecie.

    Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się na uaktualnienie do systemu Windows 10, możesz skorzystać z tego przewodnika, aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows 10, czyli aktualizację systemu Windows 10 z października 2018 r.

Link do głównej publikacji