Jak uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień touchpada w systemie Windows 10

Sposoby interakcji z systemem Windows 10 określają szybkość wykonania określonego zadania. Im szybsza nawigacja, tym lepsze wyniki. W końcu zarządzanie czasem jest niezwykle ważne. W rezultacie funkcja touchpada staje się ważnym narzędziem, ponieważ może pomóc w inteligentnym zarządzaniu różnymi operacjami, gdy jesteś w drodze lub w pośpiechu.

Aby poprawnie skonfigurować funkcjonalność touchpada w systemie Windows 10, należy uzyskać dostęp do ustawień zaawansowanych. Zwykle zwykłe funkcje touchpada oferowane przez system Windows pokazują tylko podstawową funkcjonalność i oferują jedynie ograniczone możliwości dostosowywania — takie jak zmiana prędkości wskaźnika, opcje precyzji wskaźnika i tak dalej. Zaawansowane ustawienia touchpada są dostarczane przez producentów sprzętu touchpada i można uzyskać do nich dostęp na komputerze lub notebooku z systemem Windows 10, wykonując poniższe czynności.

Jak włączyć zaawansowane ustawienia touchpada w systemie Windows 10

 1. wciśnij Win + R. klawisze skrótu w celu wyświetlenia pola Uruchom.
 2. W polu Run wpisz main.cpl i po zakończeniu kliknij OK.zaawansowane ustawienia touchpada maincpl
 3. To polecenie otworzy Właściwości myszy okno, z którego można następnie uzyskać dostęp i zmodyfikować zaawansowane ustawienia touchpada w systemie Windows 10.
 4. Uwaga: w zależności od każdego sprzętu ustawienia wyświetlane w obszarze Właściwości myszy mogą się różnić; wyjaśnione tutaj kroki są szczegółowe w oparciu o notebook Toshiba Satellite. Jednak niezależnie od używanego sprzętu zaawansowane ustawienia touchpada będą podobne do tego, co widać na poniższych obrazach.
 5. Tak więc w oknie Właściwości myszy możesz dostosować ustawienia myszy i touchpada.
 6. Zaawansowane ustawienia touchpada można uzyskać, przechodząc do zakładki producenta — w moim przypadku musiałem kliknąć przycisk ROZMACH patka.właściwości myszy zaawansowane ustawienia touchpada
 7. Tam otrzymasz ustawienia związane ze wsparciem sprzętowym dla konkretnego touchpada.
 8. Jak już wspomniano, domyślnie można zmienić tylko zwykłe ustawienia.
 9. Aby wyświetlić złożone poprawki, musiałem kliknąć Opcje…zaawansowane właściwości touchpada
 10. I voila; zostaną wyświetlone zaawansowane ustawienia touchpada.
 11. Stamtąd mogę dostosować i zoptymalizować funkcjonalność touchpada w systemie Windows 10.

Uwaga: jeśli nie ma wystarczających ustawień dla touchpada, najpierw zaktualizuj sterowniki sprzętowe touchpada. Możesz to zrobić, odwiedzając oficjalną stronę producenta. Tam będzie można wprowadzić model komputera lub notebooka oraz wersję oprogramowania układowego Windows, która zasila urządzenie. Wreszcie otrzymasz odpowiednie sterowniki dla swojego sprzętu. Po zaktualizowaniu sterowników powtórz powyższe kroki jeszcze raz i sprawdź, czy masz teraz więcej opcji lub możliwości dalszego dostosowywania.

Jeśli nie możesz znaleźć zaawansowanych ustawień touchpada w systemie Windows 10 (dostępne opcje różnią się od opisanych powyżej), udostępnij zrzuty ekranu, a my poprowadzimy Cię przez nie.

Link do głównej publikacji