Jak naprawić Bootloader Vista

Napotkałem problem po zainstalowaniu systemu Windows Vista i Ubuntu Linux obok mojego systemu operacyjnego Windows XP na tym samym komputerze. Ubuntu i XP ładowały się dobrze, ale Vista pokazywał błąd, że nie mógł załadować pliku, co sprawiło, że pomyślałem, że bootloader próbował uzyskać dostęp do Visty na niewłaściwej partycji. Niestety Vista ma nową lokalizację, w której przechowywane są informacje o rozruchu, nazywa się BCD Store.

Najpierw próbowałem edytować boot.ini, ale nie znalazłem tam wpisu dla Visty. Po przeszukaniu Internetu przez około pół godziny odkryłem wiele wpisów na forum, na których inni użytkownicy opisali problem, z którym się spotkałem, i wreszcie link do programu o nazwie Windows Vista Boot Pro, darmowego oprogramowania wyświetlającego informacje o rozruchu w systemie Windows XP, oraz opcja edycji wpisów.

Pierwsza karta Vista Boot Pro wyświetla informacje o rozruchu przechowywane w BCD Store. Moje poprzednie założenie okazało się słuszne, ponieważ do mojego systemu operacyjnego Vista nie przypisano żadnego dysku, co było dziwne. Przełączyłem się na Zarządzaj Wpisami Os i stworzyłem nowy wpis dla Visty z poprawną literą dysku. Usunąłem również stary niedziałający.

Następnie ponownie uruchomiłem komputer i bez problemu mogłem załadować Vistę. Mam nadzieję, że każdy, kto napotka problemy z uruchomieniem systemu Vista, również znajdzie to narzędzie. Jak ująłby to Borat: To miłe ..

Aktualizacja: Windows Vista Boot Pro nie jest już dostępny jako darmowa aplikacja. Użytkownicy systemu Windows szukający bezpłatnej alternatywy mogą wypróbować Easy BCD, który jest bezpłatny do użytku niekomercyjnego. Program oferuje podobny zestaw funkcji.

łatwe bcd

Możesz użyć programu do naprawy bootloadera Windows lub zmodyfikować go tak, aby wskazywał na instalacje systemu operacyjnego, których nie pobierał automatycznie.

Easy BCD, jak sama nazwa wskazuje, jest naprawdę łatwy w użyciu. Wystarczy otworzyć kartę Edytuj menu rozruchu na lewym pasku bocznym, a wszystkie zainstalowane systemy operacyjne powinny zostać wyświetlone na liście. Tutaj możesz zmodyfikować kolejność menu i wybrać domyślny system. Możesz również edytować istniejące wpisy tutaj lub dodawać nowe wpisy do menedżera rozruchu systemu.

Link do głównej publikacji