Jak zainstalować niepodpisane motywy w systemie Windows 8

Chociaż masz pewną wszechstronność, jeśli chodzi o motywy w systemie Windows 8, nie możesz po prostu instalować w nim motywów innych firm. Microsoft chroni system przed tym, a jeśli pragniesz motywów, które zmieniają się bardziej niż niektóre kolory i tapety w tle, musisz poszukać motywów innych firm.

Zanim to zrobisz, musisz załatać trzy pliki systemowe themeui.dll, UXInit.dll i uxtheme.dll w systemie Windows 8. Nie martw się jednak, istnieją narzędzia, które mogą załatać te pliki za Ciebie. Proponuję pobrać i zainstalować UxStyle, który jest dostępny dla Windows 8 w wersji eksperymentalnej. Alternatywą jest Ultra UX Theme Patcher.

UxStyle instaluje się jako usługa, która modyfikuje trzy pliki systemowe Windows w pamięci RAM. Oznacza to, że pliki pozostają nietknięte na dysku twardym, dzięki czemu można je aktualizować za pośrednictwem usługi Windows Update, ilekroć Microsoft wydaje dla nich aktualizacje.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować program w systemie Windows 8. Zauważysz, że nowa usługa została dodana do systemu Windows. Nazywa się to Motywy niepodpisane i umożliwia korzystanie z motywów stron trzecich w systemie.

Folder motywów

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest umieszczenie motywów, które sam tworzysz lub pobierasz z Internetu. Windows przechowuje kompozycje w folderze c: \ windows \ resources \ themes. Aby dodać je do systemu, musisz dodać nowe motywy do tej struktury katalogów. Zwykle oznacza to dodanie pliku .theme do katalogu głównego folderu, a także katalogu z zawartością motywu.

niepodpisane motywy systemu Windows

Aby użyć motywu, po prostu uruchom plik motywu w folderze głównym. Powinieneś otrzymać powiadomienie, że system Windows stosuje zmiany, które nie powinny zająć dłużej niż kilka sekund.

Skąd wziąć motywy

Podczas wyszukiwania motywów systemu Windows 8 w wyszukiwarce, takiej jak Google lub Bing, uzyskuje się wiele wyników, które zapewniają podstawowe motywy, które można zainstalować bez konieczności wcześniejszej modyfikacji plików systemowych.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań motywów jest Deviant Art. Możesz użyć tej listy ulubionych jako punktu wyjścia. Zawiera listę ponad 20 różnych motywów dla systemu Windows 8, które zostały opublikowane na stronie. Aby uzyskać dodatkowe motywy, użyj wyszukiwania w witrynie, aby je znaleźć.

Inną lokalizacją motywów stylów wizualnych jest ta strona, która wydaje się regularnie je przeglądać.

Oto kilka tematów na początek.

Space Blueberries 4.8 (już niedostępny)

kosmiczne jagody 4 8 zrzut ekranu

Zima 8

Lekki motyw z naciskiem na kolory biały / niebieski / szary.

zrzut ekranu motywu winter8

Royale 8 (niedostępny)

Przenosi motyw Windows 8 Pro Royale do Windows 8.

zrzut ekranu royale 8 dla Windows 8 pro

Minimalny

Motyw, który obecnie uruchamiam w systemie Windows 8 Pro nazywa się Minimal.

minimalny zrzut ekranu Windows 8 motywu

Słowa końcowe

Instalacja motywów stron trzecich w Windows 8 wcale nie jest skomplikowanym procesem, pod warunkiem, że najpierw wprowadzisz niezbędne modyfikacje do trzech plików systemowych. Chociaż nie znajdziesz jeszcze tysięcy motywów dla systemu, znajdziesz solidny wybór motywów, aby wybrać jeden z nich, który najlepiej odpowiada twojemu gustowi.

Podsumowanie
Jak zainstalować niepodpisane motywy w systemie Windows 8
Nazwa artykułu
Jak zainstalować niepodpisane motywy w systemie Windows 8
Opis
Dowiedz się, jak zainstalować tak zwane niepodpisane motywy w systemie operacyjnym Microsoft Windows 8; linki do dostarczonych narzędzi i motywów.

Link do głównej publikacji