Jak uaktualnić do Windows 10 Creators Update na urządzeniach z ograniczoną przestrzenią dyskową

Microsoft wprowadził system Windows 10 w 2015 roku i od tego czasu gigant technologiczny stale pracuje nad ulepszeniem systemu operacyjnego poprzez regularne publikowanie aktualizacji systemu i nowych wersji. Teraz aktualizacja Windows 10 Creators Update to najnowsza wersja systemu Windows. Dzięki temu Microsoft ma nadzieję zrewolucjonizować branżę komputerów osobistych, czyniąc modelowanie 3D głównym nurtem.

Jeśli planujesz zainstalować aktualizację twórców na swoim komputerze, upewnij się, że system może ją poprawnie uruchomić. Dwóch głównych producentów komputerów, Dell i HP, opublikowało już listę wszystkich urządzeń zgodnych z aktualizacją Creators Update.

Oczywiście nie jest to jedyny element, który należy wziąć pod uwagę; dostępne miejsce na dysku twardym jest również ważnym elementem do sprawdzenia. Dla przypomnienia wcześniejsze wersje systemu Windows 10 nie definiowały wyraźnie tej opcji. W rezultacie wielu właścicieli laptopów o pojemności 32 GB walczyło o zwolnienie wystarczającej ilości miejsca na zainstalowanie Anniversary Update.

Instalowanie aktualizacji twórców na dyskach o małej pojemności

Dzięki aktualizacji Creators Update system Windows 10 wykrywa urządzenia o ograniczonej pojemności, a Asystent aktualizacji poinformuje użytkowników, że nie ma wystarczającej ilości miejsca na aktualizację. Aktualizacja twórców wymaga minimum 10 GB wolnego miejsca.

Jeśli to wymaganie nie zostanie spełnione, Instalator zaleci kilka opcji.

  • Zwolnij miejsce na dysku — Instalator systemu Windows 10 zaleci uruchomienie Kreatora oczyszczania dysku, aby zwolnić miejsce. Narzędzie usunie poprzednie wersje systemu Windows, pliki tymczasowe i stare punkty przywracania systemu. (Mówiąc o Oczyszczaniu dysku, warto wspomnieć, że Aktualizacja twórców naprawi błąd Oczyszczania dysku nieprawidłowy błąd wolnego miejsca HD).
  • Podłącz zewnętrzne urządzenie pamięci masowej — Możesz także podłączyć zewnętrzny dysk twardy lub napęd USB z co najmniej 10 GB wolnego miejsca i użyć go do zainstalowania aktualizacji twórców. Jeśli masz już pliki zapisane na dysku, możesz mieć pewność, że nie zostaną usunięte.

Innymi słowy, jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, aby zainstalować aktualizację dla twórców, Asystent aktualizacji poinformuje Cię o tym i zaoferuje dwa rozwiązania w celu zwolnienia lub dodania miejsca.

Link do głównej publikacji