Instrukcje: zrezygnuj z obsługi klienta Microsoft w systemie Windows 10

Windows 10 zbiera informacje o swoich użytkownikach i odsyła je z powrotem do firmy Microsoft, aby programiści mogli ulepszyć przyszłe wersje systemu Windows. Wielu użytkowników obawia się o swoją prywatność, dlatego dzisiaj pokażemy, jak zrezygnować z obsługi klienta Microsoft w systemie Windows 10.

Co to jest Microsoft Customer Experience i jak ją wyłączyć w systemie Windows 10?

Program poprawy jakości obsługi klienta firmy Microsoft został zaprojektowany w celu gromadzenia informacji o tym, jak korzystasz z niektórych programów Microsoft, aby firma Microsoft mogła je ulepszyć w przyszłości. Według firmy Microsoft nie zbierają one danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres lub numer telefonu w ramach Programu poprawy jakości obsługi klienta, dlatego dane osobowe są bezpieczne. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, jakie dane gromadzi ta funkcja, dlatego wielu użytkowników uważa, że ​​ta funkcja narusza ich prywatność. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, powinieneś wiedzieć, że możesz wyłączyć tę funkcję.

Jak — Zrezygnować z obsługi klienta Microsoft w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Użyj zasad grupy

Według użytkowników tę funkcję można wyłączyć po prostu za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy. Aby wyłączyć obsługę klienta Microsoft, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź gpmc.msc. naciśnij Wchodzić lub kliknij DOBRZE.
  opt-out-microsoft-customer-experience-group-policy-1
 2. Po otwarciu Edytora lokalnych zasad grupy przejdź do Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> Zarządzanie komunikacją internetową> Komunikacja internetowa ustawienia w lewym okienku.
  opt-out-microsoft-customer-experience-group-policy-2
 3. W prawym okienku zlokalizuj Wyłącz program poprawy jakości obsługi klienta systemu Windows i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości.
 4. Wybierz Włączone opcję i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  opt-out-microsoft-customer-experience-group-policy-3

Rozwiązanie 2 — Wyłącz program poprawy jakości obsługi klienta w programie Word

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wiele aplikacji Microsoft korzysta z Programu poprawy jakości obsługi klienta, a narzędzia pakietu Office nie są wyjątkiem. Jeśli korzystasz z któregokolwiek z narzędzi pakietu Office na komputerze, musisz wyłączyć tę funkcję dla każdego narzędzia. Aby wyłączyć tę funkcję w programie Word, wykonaj następujące kroki:

 1. Iść do Plik i wybierz Opcje z menu.
 2. Przejdź do Centrum zaufania patka.
 3. Kliknij Ustawienia Centrum zaufania przycisk.
 4. Teraz przejdź do Opcje prywatności patka.
 5. Znajdź Zarejestruj się w programie poprawy jakości obsługi klienta opcja i odznacz to.

Wyłączenie tej funkcji w narzędziach pakietu Office jest łatwe, ale musisz powtórzyć tę procedurę dla każdego używanego narzędzia pakietu Office.

 • Rozwiązanie 3 — Wyłącz obsługę klienta w Harmonogramie zadań

  Task Scheduler to przydatna aplikacja, która pozwala tworzyć różnego rodzaju niestandardowe zadania i planować je. Oprócz tworzenia własnych zadań, możesz również kontrolować niektóre zadania systemu Windows 10 za pomocą tej aplikacji. Aby wyłączyć obsługę klienta w Harmonogramie zadań, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wprowadź zadanie. Wybierz Harmonogram zadań z menu.
   opt-out-microsoft-customer-experience-task-1
  2. Po otwarciu Harmonogramu zadań przejdź do Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows> Obsługa aplikacji w lewym okienku.
  3. W prawym okienku powinieneś zobaczyć trzy opcje: Microsoft Compatibility Appraiser, ProgramDataUpdater i StartupAppTask. Wybierz wszystkie te zadania, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć z menu.
   opt-out-microsoft-customer-experience-task-2
  4. Idź do Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows> Program poprawy jakości obsługi klienta w lewym okienku.
  5. W prawym okienku wybierz wszystkie trzy zadania, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłączyć z menu.
   opt-out-microsoft-customer-experience-task-3
  6. Iść do Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows> Autochk i wyłącz Pełnomocnik zadanie.
   opt-out-microsoft-customer-experience-task-4

  Po wyłączeniu wszystkich tych zadań usługa Customer Experience powinna zostać trwale wyłączona.

  Rozwiązanie 4 — Wyłącz obsługę klienta w programie Windows Media Player

  Jak już wspomniano, wiele aplikacji firmy Microsoft ma domyślnie włączoną tę funkcję, a jedną z nich jest Windows Media Player. Aby wyłączyć tę opcję w programie Windows Media Player, wykonaj następujące czynności:

  1. otwarty Windows Media Player.
  2. Po otwarciu Windows Media Player naciśnij Alt + T skrót. Wybierać Narzędzia> Opcje z menu.
   opt-out-microsoft-customer-experience-media-1
  3. Iść do Prywatność tab i odznacz Chcę pomóc w ulepszaniu oprogramowania i usług Microsoft, wysyłając dane dotyczące użytkowania odtwarzacza do firmy Microsoft w sekcji Program poprawy jakości obsługi klienta Windows Media Player.
  4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
   opt-out-microsoft-customer-experience-media-2

  Microsoft Customer Experience służy do zbierania informacji dotyczących niektórych aplikacji, a jeśli uważasz, że ta funkcja narusza twoją prywatność, możesz łatwo ją wyłączyć, postępując zgodnie z instrukcjami z tego artykułu.

Link do głównej publikacji