Pobierz i zainstaluj Microsoft MapPoint na Windows 10

W przeszłości jednym z najpopularniejszych programów do mapowania był Microsoft MapPoint. Po kilku latach Microsoft zdecydował się przerwać tę usługę, dlatego dzisiaj chcemy sprawdzić, czy oprogramowanie MapPoint może działać w systemie Windows 10.

Jak zainstalować MapPoint na Windows 10?

MapPoint to oprogramowanie do mapowania opracowane przez Microsoft i wydane w 2000 roku. Microsoft ciężko pracował nad tym oprogramowaniem, a nowe wersje były zwykle wydawane co dwa lata. Ta aplikacja była dobrze zintegrowana z Microsoft Office i obsługiwała mapowanie danych z Microsoft Excel i Visual Basic for Applications. MapPoint był dostępny dla Microsoft Windows, ale była też wersja dla Windows CE. Najnowsza wersja oprogramowania została wydana w 2013 roku, ale niestety Microsoft oficjalnie przestał obsługiwać MapPoint pod koniec 2014 roku.

Ponieważ MapPoint nie jest już oficjalnie obsługiwany przez Microsoft, postanowiliśmy go wypróbować i sprawdzić, czy działa w systemie Windows 10. Aby pobrać i zainstalować MapPoint, wykonaj następujące czynności:

 1. Odwiedź stronę pobierania MapPoint.
 2. Kliknij dalej przycisk.
  microsoft-mappoint-Continue
 3. Wybierz, czy chcesz się zarejestrować, czy nie. Rejestracja nie jest obowiązkowa, więc nie musisz się rejestrować. Po wybraniu żądanej opcji kliknij Kolejny.
  microsoft-mappoint-register
 4. Pobieranie powinno teraz rozpocząć się automatycznie. Poczekaj na zakończenie pobierania.
 5. Znajdź MP2013 właśnie pobrany plik i kliknij go dwukrotnie, aby rozpocząć instalację.
  microsoft-mappoint-mp-setup
 6. Wybierz folder, w którym chcesz wyodrębnić instalację i kliknij zainstalować przycisk.
  microsoft-mappoint-install
 7. Po zakończeniu rozpakowywania instalacja powinna rozpocząć się automatycznie. Jeśli zobaczysz komunikat ostrzegawczy z informacją, że niektóre komponenty zostaną zainstalowane, kliknij dobrze przycisk, aby kontynuować.
  microsoft-mappoint-warning
 8. Następnie powinieneś zobaczyć wiadomość powitalną. Kliknij Kolejny.
  microsoft-mappoint-welcome
 9. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz nazwę firmy. Nazwa firmy nie jest obowiązkowa, więc możesz pozostawić ją pustą. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych informacji kliknij Kolejny.
  microsoft-mappoint-name-company
 10. Wybierz katalog, w którym chcesz zainstalować MapPoint, i kliknij Kolejny.
  katalog-mapy-microsoft
 11. Powinieneś zobaczyć krótkie podsumowanie instalacji. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij zainstalować przycisk, aby rozpocząć instalację.
  microsoft-mappoint-start-install
 12. Po zakończeniu instalacji kliknij koniec przycisk.
  microsoft-mappoint-finish
 • Po zainstalowaniu programu Microsoft MapPoint można go uruchomić, wykonując następujące czynności:

  1. Kliknij dwukrotnie Microsoft MapPoint skrót.

   microsoft-mappoint-mappoint-skrót

  2. Powinieneś zobaczyć warunki licencji na oprogramowanie. Przeczytaj je i kliknij zgadzam się przycisk.
   microsoft-mappoint-agree
  3. Teraz zobaczysz opcję aktywacji MapPoint. Jeśli masz numer seryjny, wybierz Aktywuj teraz i wprowadź swój klucz produktu. Jeśli nie masz klucza, możesz użyć 14-dniowej wersji próbnej. Kliknij Kolejny przycisk.
   aktywacja microsoft-mappoint
  4. Aplikacja się teraz uruchomi i powinieneś móc korzystać ze wszystkich jej funkcji.
   microsoft-mappoint-main-screen

  Jak widać, Microsoft MapPoint działa bez żadnych problemów w systemie Windows 10. Niestety MapPoint nie jest darmowy, a jeśli nie masz numeru seryjnego, możesz przełączyć się na Bing Maps. Ta usługa korzysta z tej samej technologii, z której korzystał Microsoft MapPoint, dlatego jest świetnym darmowym zamiennikiem.

Link do głównej publikacji