Napraw opóźnienie myszy i klawiatury w rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10

Po zainstalowaniu rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 wielu użytkowników zaczęło napotykać różne problemy i narzekało na forach Microsoft, gdzie prosili o pomoc. Użytkownik o imieniu Aindriu80, który zainstalował AU 2 sierpnia na swoim laptopie, zauważył, że urządzenie zwolniło i regularnie się zawiesza, co trwało dziesięć sekund. Jego największe obawy dotyczą myszy i klawiatury, które są bardzo opóźnione i chciał wiedzieć, czy istnieje rozwiązanie jego problemu.

Aindriu80 powiedział, że jest właścicielem laptopa Dell XPS 15 z 16 GB dwukanałowej pamięci DDR4 2133 MHz (8 GB x 2), NVIDIA® GeForce® GTX 960M z 2 GB pamięci GDDR5 i 512 GB PCIe Solid State Drive. Jak każdy inny użytkownik systemu Windows 10, z niecierpliwością chciał zainstalować nową rocznicową aktualizację systemu Windows 10 i cieszyć się jej nowymi funkcjami i ulepszeniami, ale zamiast tego jego laptop jest teraz jak pięcioletnia maszyna. „Moja mysz i klawiatura są bardzo opóźnione.

Muszę chwilę poruszyć myszą, zanim zareaguje, a kiedy to będzie tak, jakbym próbował uruchomić ogromną grę graficzną. Prawie mogę dokończyć słowo na klawiaturze, zanim pojawi się na ekranie. Wygląda na to, że rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 nie została zaprojektowana do działania na moim laptopie. ”Zapytał facetów z Microsoftu, czy istnieje sposób na zatrzymanie awarii i poprawę reakcji jego klawiatury i myszy.

Na jego problem zwrócił uwagę Vashi, inżynier wsparcia Microsoft, który zaproponował mu dwa rozwiązania. Pierwsza metoda polega na uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów z konserwacją systemu poprzez:

  • naciśnięcie klawisza Windows + R, aby otworzyć polecenie uruchamiania;
  • wpisz control i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć panel sterowania;
  • wpisując rozwiązywanie problemów w polu wyszukiwania panelu sterowania, aby je otworzyć;
  • następnie kliknij „zobacz wszystko” na lewym panelu.

Jeśli ta metoda się nie powiedzie, istnieje drugie rozwiązanie: umieścić system w czystym rozruchu, aby ustalić, czy przyczyną problemu są aplikacje innych firm lub elementy startowe.

Inny facet o imieniu NGWin pozbył się tego problemu po prostu wycofując AU za pomocą odzyskiwania systemu Windows i powiedział, że wszystko wróciło do normy. Uważa, że ​​winowajcą jest niezgodny ze sterownikiem Windows system Windows / Nvidia.

Link do głównej publikacji