Jak zainstalować rocznicową aktualizację na urządzeniach 32 GB

Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 jest pożądana przez wielu użytkowników, ale niestety nie wszyscy mogli zainstalować system operacyjny z powodu ograniczeń miejsca na dysku twardym. Aby zainstalować system Windows 10 w wersji 1607, potrzebujesz minimalnego miejsca na dysku 16 GB, co może być dość dużym problemem dla właścicieli laptopów o niskim budżecie.

Ta sytuacja wywołała duże niezadowolenie wśród użytkowników, którzy są bardzo zdenerwowani, że nie mogą przejść na aktualizację rocznicową. Podczas korzystania z laptopa o pojemności 32 GB zwolnienie wystarczającej ilości miejsca do zainstalowania aktualizacji może być sporym wyzwaniem.

W rzeczywistości nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft narzuca limity pamięci dla użytkowników. Właściciele Windows Phone korzystający z terminali 512 MB jako pierwsi zostali wykluczeni z klubu Windows 10. Według giganta technologicznego telefony z 512 MB pamięci RAM nie mogą poprawnie uruchomić systemu Windows 10 Mobile, ponieważ minimalne wymagania dotyczące pamięci RAM wynoszą 1 GB.

Użytkownicy zgłaszają, że nie mogą zainstalować Anniversary Update na urządzeniach eMMC o pojemności 32 GB

Mam dwa laptopy budżetowe (Lenovo S21e-20 i HP Stream 11 Pro), które mają nierozszerzalną, niewymienną pamięć masową eMMC o pojemności 32 GB (30 GB użytecznej w prawdziwym życiu). Windows 10 nie zaktualizuje się do wersji Anniversary na tych laptopach, ponieważ nie ma na nich 20 GB wolnego miejsca (systemy 64-bitowe). Oznacza to, że nie ma aktualizacji w Windows Update po uruchomieniu ręcznego sprawdzania, a aplikacja do aktualizacji, którą możesz pobrać z https://support.microsoft.com/en-us/help/12387/windows-10-update-history mówi nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca.

Jeśli chodzi o laptopy o pojemności 32 GB, dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć jednego konkretnego obejścia, aby zainstalować aktualizację rocznicową, pod warunkiem, że masz 8 GB wolnej pamięci.

Jak zainstalować Anniversary Update na urządzeniach o pojemności 32 GB

  1. Uwolnij 8 GB miejsca na komputerze.
  2. Pobierz narzędzie do tworzenia multimediów z firmy Microsoft
  3. Uruchom MediaCreationTool.exe
  4. Kliknij Zaktualizuj teraz ten komputer
  5. Wybierz Zachowaj osobiste pliki i aplikacje
  6. Po zakończeniu instalacji uruchomisz aktualizację rocznicową.

Choć to obejście może być zaskakujące, naprawdę działa, ponieważ użytkownicy to potwierdzają:

Co dziwne, miałem tylko 8 GB otwartej przestrzeni, kiedy rozpocząłem ten proces. Kiedy zakończyłem drugi proces instalacji, miałem 15 GB otwartej przestrzeni, więcej niż mój Lenovo w dniu pierwszego zakupu. Podczas instalacji Anniversary starsze wersje systemu Windows 10 zostały usunięte, a następnie usunąłem 3,63 GB plików pozostawionych przez nieudaną instalację aktualizacji Anniversary, aby osiągnąć 15 GB wolnego miejsca.

Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej, czy to rozwiązanie działało dla Ciebie i nie zapomnij rozpowszechnić informacji.

Link do głównej publikacji