Naprawiono: Ikona bezpiecznego usuwania sprzętu i wysuwania nośnika nie pojawia się lub nie można wysunąć nośnika w systemie Windows 8.1

Istnieją pewne irytujące problemy związane z funkcjonowaniem portów USB 3.0 w systemie Windows 8.1. Jednak za pomocą częstych aktualizacji i poprawek Microsoft zawsze próbował to naprawić. Bierzemy teraz pod uwagę małą, ale ważną aktualizację, która została niedawno wdrożona.
usuń problemy ze sprzętem Windows 8.1
W ramach najnowszej aktualizacji z listopada firma Microsoft wydała plik aktualizacji KB 2993843, który zawiera pewne ważne poprawki dla tych, którzy cierpią z powodu tych problemów. Ta aktualizacja rozwiązuje następujące problemy:

  • Ikona Bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników nie pojawia się
  • Pojawia się ikona Bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników, ale opcja sprzętowego wysuwania nie jest wyświetlana

Dzieje się tak, gdy masz porty USB 3.0 na komputerze z systemem Windows 8.1, Windows RT 8.1 lub Windows Server 2012 R2 lub gdy podłączasz koncentrator SuperSpeed ​​USB 3.0 i czytnik kart SD do komputera przez jeden z portów USB 3.0 .

Nie udostępniono poprawki do pobrania, więc musisz tylko upewnić się, że wykonałeś najnowszą kontrolę Windows Update. To najlepszy sposób, aby pozostać na bieżąco z najnowszą wersją systemu Windows i upewnić się, że otrzymujesz poprawki dla irytujących błędów i innych problemów.

Link do głównej publikacji