Jak być niejawnym testerem systemu Windows 10 bez uzyskiwania aktualizacji niejawnych

Jedną z zalet bycia niejawnym testerem systemu Windows jest to, że możesz korzystać z systemu operacyjnego za darmo. Dopóki pozostajesz niejawnym testerem, nie musisz kupować dodatkowej licencji na system Windows 10, co stanowi dużą zachętę dla użytkowników, aby dołączyć do programu.

Niektórym może również spodobać się „zdobywanie rzeczy na pierwszym miejscu”, ponieważ Microsoft najpierw wprowadza aktualizacje systemu operacyjnego do systemów Insider.

Wadą tego jest to, że twój system może stać się niestabilny lub częściej możesz napotykać błędy lub inne problemy.

Chociaż nie powinieneś uruchamiać wersji systemu Windows 10 Insider w środowisku produktywnym, niektórzy użytkownicy robią to dokładnie.

Niektóre problemy można złagodzić, uruchamiając regularne zadania tworzenia kopii zapasowych, aby zapewnić, że ważne dane nie zostaną utracone w przypadku napotkania błędów lub problemów.

Co się stanie, jeśli istnieje sposób, aby pozostać niejawnym niejawnym bez otrzymywania aktualizacji wersji beta? Jedną z opcji, jaką mają Wtajemniczeni, jest przejście z Szybkiego Pierścienia na Wolny Pierścień, ale opóźnia to tylko proces aktualizacji, ale nie blokuje go całkowicie.

Natknąłem się na inną opcję, która wydaje się całkowicie blokować aktualizacje Insider w systemach związanych z programem Insider, bez wpływu na regularne aktualizacje.

Program Insider wydaje się być powiązany z ustawieniem Feedback. W przeszłości korzystałem z kilku narzędzi ochrony prywatności w systemach niejawnych z systemem Windows 10 i zmodyfikowałem ustawienia informacji zwrotnych do absolutnego minimum z pełnego.

Wydaje się, że zablokowało to dostarczanie nowych aktualizacji informacji niejawnych w tym systemie. Na przykład wczorajsza wersja kompilacji 10525 nie pojawiła się w systemie, dopóki nie zmieniłem preferencji Feedback na jej wartość domyślną.

zezwól na okna telemetrii 10

Szczegółowo wyjaśniłem ten proces w naszym Windows 10 i przeglądzie prywatności. Aby zmodyfikować preferencje dotyczące opinii w systemach Windows 10 — działa to na wszystkich systemach, sprzedaży detalicznej, uaktualnieniu i poufnych — wykonaj następujące czynności:

  1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter.
  2. Potwierdź komunikat UAC, jeśli się pojawi.
  3. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ DataCollection.
  4. Ustaw wartość AllowTelemetry na 0, jeśli korzystasz z wersji Enterprise.

Możesz to sprawdzić, otwierając Ustawienia> Prywatność> Opinia diagnostyka. Preferencję „Wyślij dane urządzenia do firmy Microsoft” należy ustawić na Podstawową, jeśli zmodyfikowano klucz rejestru.

telemetria zwrotna podstawowa

Jeśli chcesz ponownie otrzymywać aktualizacje informacji niejawnych, ustaw preferencję w rejestrze na wartość 3. System Windows powinien automatycznie pobierać nowe kompilacje informacji niejawnych przy następnym otwarciu ustawień aktualizacji.

Uwaga: To nie było testowane przez dłuższy czas z powodu braku aktualizacji opublikowanych na kanale Insider.

Podsumowanie
Jak być niejawnym testerem systemu Windows 10 bez uzyskiwania aktualizacji niejawnych
Nazwa artykułu
Jak być niejawnym testerem systemu Windows 10 bez uzyskiwania aktualizacji niejawnych
Opis
Dowiedz się, jak korzystać z wersji systemu Windows 10 Insider bez otrzymywania aktualizacji kompilacji Insider.

Link do głównej publikacji