Jak Microsoft może ulepszyć Centrum akcji Windows 10

Microsoft wdrożył wczoraj pierwszą aktualizację kompilacji podglądu systemu Windows 10. Aktualizacja Gigabyte 2.x nie wprowadziła wielu nowych funkcji do systemu operacyjnego, ale wprowadziła ponad 7000 zmian w tle w systemie według Microsoft.

Pierwsza podstawowa wersja Centrum akcji jest bez wątpienia główną nową funkcją tego wydania. Jest to port funkcji Windows Phone i wyświetla elementy możliwe do wykonania według Microsoft.

Firma zauważa, że ​​ta funkcja nie jest ostateczna, szczególnie jeśli chodzi o projekt i interfejs użytkownika.

Centrum akcji wyświetla powiadomienia dla użytkownika, w tym nowe aplikacje ze Sklepu Windows, które zostały zainstalowane w systemie, informacje o nowych e-mailach i otrzymanych wiadomościach, powiadomienia o aktualizacjach i wydarzeniach z kalendarza, aby wymienić tylko kilka.

centrum akcji Windows 10

Jeśli pracujesz przez jakiś czas w systemie, możesz zauważyć kilka problemów i niedociągnięć. Nie jest jasne, czy Microsoft zajmie się tymi w przyszłych kompilacjach, a przynajmniej przed wydaniem ostatecznej wersji systemu Windows 10, czy też są one zgodne z projektem i nie zostaną naprawione.

Oto krótka lista funkcji, które poprawiłyby Centrum powiadomień w systemie Windows 10:

  • Wymień ważne zdarzenia na pulpicie, takie jak instalacja oprogramowania lub aktualizacje. Po zainstalowaniu programu komputerowego nie jest on wyświetlany w Centrum akcji, podczas gdy są przechowywane aplikacje do zainstalowania. Poprawiłoby to użyteczność tej funkcji, gdyby instalacje programów komputerowych były również wymienione w obszarze powiadomień.
  • Filtruj oferty. Jeśli aplikacja lub program obsługuje powiadomienia, są one wyświetlane. Wydaje się, że nie ma obecnie żadnej opcji, która uniemożliwiałaby wyświetlanie informacji w powiadomieniach. Jeśli nie chcesz, aby wyświetlał się określony rodzaj powiadomień, powiedz nowe wiadomości Skype, przechowuj instalacje innego rodzaju powiadomień, obecnie nie masz szczęścia. Opcja blokowania wyświetlania wybranych powiadomień byłaby prawdopodobnie przydatna dla wielu użytkowników.
  • Całkowicie ukryj powiadomienia. Powiadomień, podobnie jak ikon Wyszukiwanie i Widok zadań na pasku zadań, nie można obecnie usunąć z paska zadań. Możesz kliknąć ikonę prawym przyciskiem myszy i ukryć powiadomienia na jedną do czterech godzin, ale to wszystko. Microsoft powinien dodać opcję, która całkowicie wyłącza powiadomienia lub przynajmniej ukrywa ikonę na pasku zadań.
  • Opcja wyszukiwania. Jeśli otrzymasz wiele powiadomień, może być konieczne przewinięcie ich, aby je przejrzeć. Jeśli szukasz konkretnych informacji, wyszukiwanie pomoże ci je znaleźć szybciej. Jest to zgodne z powyższymi filtrami i powinna istnieć opcja filtrowania powiadomień według typu, aby wyświetlane były tylko powiadomienia filtrowane.
  • Powiadomienia aplikacji powinny otworzyć program. Każda nowa instalacja aplikacji jest wymieniona w obszarze powiadomień, ale po kliknięciu zdarzenia w niej otwierany jest Sklep Windows, a nie sama aplikacja. Moim zdaniem użyteczne i lepsze byłoby, zamiast tego, otwarcie aplikacji.

Czy zdążyłeś już skorzystać z centrum powiadomień? Jeśli tak, jakie jest twoje zdanie na temat tego i jakie funkcje mogą ci się przydać?

Podsumowanie
Jak Microsoft może ulepszyć Centrum akcji Windows 10
Nazwa artykułu
Jak Microsoft może ulepszyć Centrum akcji Windows 10
Opis
Centrum akcji systemu Windows 10 wyświetla użytkownikowi powiadomienia o zdarzeniach systemowych, takich jak instalacje aplikacji. Dowiedz się, jak Microsoft może to jeszcze ulepszyć.

Link do głównej publikacji