Jak naprawić system Windows 10, 8, 8.1 MBR bez dysku instalacyjnego

Czy masz problemy z uruchomieniem urządzenia z systemem Windows 10 / Windows 8.1, 8? Jeśli występują różne błędy uruchamiania lub nawet utknąłeś w pętli rozruchowej, zdecydowanie musisz naprawić system Windows 10, 8 MBR (główny rekord rozruchowy). W tej kwestii nie wahaj się i sprawdź poniższe wskazówki.

bootmgr
Naprawianie systemu Windows 10 lub Windows 8.1, 8 MBR może być dość łatwe, szczególnie jeśli można użyć instalacyjnego dysku DVD z systemem Windows 10, 8. Wystarczy postępować zgodnie z procesem rozwiązywania problemów i uruchamiać niektóre polecenia w wierszu polecenia (bootrec / RebuildBcd; bootrec / fixMbr; bootrec / fixboot; Exit).

Ale co możesz zrobić, jeśli nie możesz użyć dysku z systemem Windows 10, 8? W takim przypadku proces jest nieco trudny, ponieważ musisz być szybki podczas wykonywania kroków rozwiązywania problemów. Zobaczysz, o czym mówię we właściwym czasie, w krokach od dołu, które zostaną szczegółowo omówione za chwilę.

 • Czytaj także: Pobierz i zainstaluj pakiet gadżetów dla systemu Windows 10, 8 z łatwością

MBR systemu Windows 10, Windows 8.1, 8 może ulec uszkodzeniu lub mogą wystąpić problemy związane z MBR, jeśli urządzenie zostało zainfekowane złośliwym oprogramowaniem lub nastąpiło nieprawidłowe zamknięcie. Tak więc, jak zapewne wiesz, bardziej niż zalecane jest ochrona urządzenia za pomocą dedykowanych narzędzi antywirusowych i antymalware i zawsze należy zachować ostrożność podczas wyłączania komputera z systemem Windows.

W każdym razie, ponieważ MBR został już zamurowany, zobaczmy, jak to naprawić bez użycia dysku DVD z systemem Windows 10, 8.

Jak naprawić system Windows 10,8 MBR bez dysku instalacyjnego

 1. Użyj systemu Windows do rozwiązywania problemów
 2. Uruchom Bootrec
 3. Odłącz przenośny dysk USB

1. Użyj systemu Windows do rozwiązywania problemów

 1. Uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 10, 8.
 2. Tuż przed Niebieskie okno wygląd, musisz nacisnąć „Ctrl + Alt + Del” (możesz potrzebować trochę praktyki, zanim będziesz w stanie zrobić to poprawnie).Windows 8
 3. Twoje urządzenie uruchomi się ponownie automatycznie.
 4. Tak jak wspomniano powyżej, przed Niebieskie okno naciśnij „Ctrl + Alt + Del” jeszcze raz.
 5. Teraz komputer uruchomi się ponownie — tym razem pozwól maszynie uruchomić się ponownie bez robienia czegokolwiek innego.
 6. Na urządzeniu z systemem Windows 10, 8 powinny zostać wyświetlone ostrzeżenia „Przygotowywanie automatycznej naprawy”, „Diagnozuj” i „Próba naprawy”.
 7. Następnie z urządzenia wybierz „Opcje zaawansowane”.
 8. Następnie przejdź do „Rozwiązywanie problemów”.
 9. Jeszcze raz wybierz „Opcje zaawansowane”.
 10. I w końcu wybierz „Ustawienia uruchamiania systemu Windows”I wybierz„Uruchom ponownie”.
 11. To wszystko, teraz komputer powinien się normalnie uruchomić ponownie.

2. Uruchom Bootrec

 1. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aż do kroku 9
 2. Po wyświetleniu ekranu Opcje zaawansowane wybierz Wiersz polecenia
 3. Wprowadź następujące polecenia i naciśnij Enter po każdym:

bootrec.exe / rebuildbcd
bootrec.exe / fixmbr
bootrec.exe / fixboot

3. Odłącz przenośny dysk USB

Jeśli do komputera z systemem Windows podłączony jest zewnętrzny przenośny dysk USB, może to wyjaśniać, dlaczego nie można uruchomić urządzenia. Wielu użytkowników, którzy napotkali ten problem, potwierdziło, że odłączenie dysku rozwiązało problem.

W ten sposób możesz naprawić system Windows 10 lub Windows 8.1, 8 MBR bez korzystania z dysku instalacyjnego lub DVD.

Jeśli masz pytania lub nie możesz wykonać powyższych kroków, podziel się z nami swoimi przemyśleniami, korzystając z pola komentarzy poniżej, a my pomożemy Ci jak najszybciej.

Ponadto, jeśli masz dodatkowe wskazówki i sugestie dotyczące sposobu naprawiania MBR systemu Windows 10 bez dysku instalacyjnego, możesz je wymienić w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji