Czysta instalacja systemu Windows 10 z pliku ISO kończy się niepowodzeniem w niejawnych kompilacjach [FIX]

W kwietniu wielu niejawnych testerów systemu Windows 10 skarżyło się na irytujący komunikat o błędzie czystej instalacji, który pojawił się podczas korzystania z plików ISO. Wykonanie czystej instalacji z pliku ISO nie powiodło się z następującym komunikatem o błędzie: „Instalator systemu Windows nie może skonfigurować systemu Windows do działania na sprzęcie tego komputera”.

Windows 10 17643 jako pierwszy wprowadził ten błąd na dużą skalę, między innymi. Niestety, ten kod błędu wciąż nęka wtajemniczonych i wielu twierdziło, że ma on również wpływ na nowsze wersje Redstone 5.

Cóż, myślę, że możesz dodać kompilację 17661 do tytułu, przynajmniej dla mnie nie jest czysta instalacja na moim komputerze HP OMEN Desktop.

Znawcy narzekają na ten problem już od dłuższego czasu, ale Microsoft nie wydał jeszcze żadnych komentarzy. Szczerze mówiąc, nikt nie wie, dlaczego ten błąd występuje. Znawcy zgłosili kilka hipotez — sugerujących, że problem ten dotyczył tylko określonych kart GPU — ale nikt nie był w stanie wskazać dokładnej przyczyny problemu.

Czy istnieje sposób, aby naprawić ten irytujący kod błędu? Odpowiedź nie jest taka prosta. Rzeczywiście istnieje kilka obejść, których można użyć, ale nie ma gwarancji, że będą działać dla wszystkich Wtajemniczonych. W każdym razie wymienimy je poniżej.

Jak naprawić błędy instalacji czystego pliku ISO systemu Windows 10

1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją

Co zaskakujące, kilku niejawnym znawcom udało się naprawić ten błąd, uruchamiając wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> wybierz Windows Update i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows

Poczekaj na zakończenie procesu rozwiązywania problemów, a następnie spróbuj ponownie wyczyścić system Windows. Jeśli pojawi się ten sam błąd, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie. Może tym razem to zadziała.

2. Użyj EasyBCD, aby uruchomić komputer

Jeden pomysłowy Insider znalazł inne rozwiązanie, aby rozwiązać ten problem, ale wymaga użycia EasyBCD. Zasadniczo musisz pobrać i zainstalować EasyBCD, aby dodać partycję do menu rozruchu. Wyjmij dysk SSD z problematycznego komputera i włóż drugi komputer. Uruchom komputer przy użyciu partycji kompilacji, aby zainstalować najnowsze aktualizacje.

To prawie wszystko, co wiemy o denerwującym „Instalator systemu Windows nie może skonfigurować systemu Windows do działania na sprzęcie tego komputera”.

Jeśli jesteś wtajemniczonym i napotkałeś ten problem, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji