Poprawka: program Windows Defender stale prosi o skanowanie po rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10

Podobnie jak większość funkcji w systemie Windows 10, Windows Defender również otrzymał kilka ulepszeń dzięki aktualizacji rocznicowej. Najważniejszą funkcją jest możliwość skanowania komputera w trybie offline, nawet przed uruchomieniem komputera.

Jednak nowa funkcja skanowania offline powoduje właśnie ból głowy w wersji Windows 10 1607. Mianowicie, jeden użytkownik zgłosił, że Windows Defender nieustannie prosi go o wykonanie skanowania offline, ale kiedy to robi, nie wykrywa się złośliwego oprogramowania.

„Od czasu uaktualnienia do rocznicowej edycji Win 10. Defender wciąż mówi, że musi wykonać skanowanie offline. Jest to stale włączone, a gdy próbuję wykonać autoskanowanie, wyświetla się komunikat o błędzie. Przeprowadziłem skanowanie w trybie offline 3 razy dzisiaj i nie znaleziono wirusów w repozytorium. ”

Chociaż nie jest to poważny problem, który może uniemożliwić działanie komputera, a nawet programu Windows Defender, ciągłe otrzymywanie powiadomień o przeprowadzeniu skanowania może być bardzo frustrujące i denerwujące. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, które usunie wszystkie niechciane monity skanowania i wszystkie inne potencjalnie irytujące powiadomienia Windows Defender. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Otwórz Panel sterowania
  2. Przejdź do Bezpieczeństwo i konserwacja> Zmień zabezpieczenia Ustawienia konserwacji
  3. Usuń zaznaczenie opcji Ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym i niechcianym oprogramowaniem oraz Ochrona przed wirusamiWindows Defender niezatwierdzone powiadomienia
  4. Zrestartuj swój komputer

Proszę, po włączeniu tych opcji nie będą Ci przeszkadzać niechciane powiadomienia Windows Defender. Zalecamy jednak włączenie tych powiadomień, ponieważ jeśli je wyłączysz, możesz przegapić ważne powiadomienie zabezpieczeń z Windows Defender, którego na pewno nie chcesz.

Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji