Asus Backtracker nie obsługuje twojego systemu Windows 10 [WYJAŚNIONE]

Backtracker to własne oprogramowanie dyskowe Backup, które jest fabrycznie zainstalowane z laptopami Asus. Jest to przydatne narzędzie, które pozwala utworzyć dysk odzyskiwania systemu z obrazem systemu. Jednak nie wszystkie laptopy Asus obsługują Backtracker. Jeśli spróbujesz uruchomić aplikację Asus Backtracker na najnowszym komputerze z systemem Windows 10, możesz uzyskać Asus Backtracker nie obsługuje twojego systemu błąd.

Niestety Asus Backtracker jest obsługiwany tylko przez laptopy Asus z systemem Windows 8 i Windows 8.1. Na szczęście istnieją pewne wbudowane alternatywy.

Jeśli próbujesz zainstalować Asus Backtracker na swoim komputerze, oto wprowadzenie do Asus Backtracker, jak go zainstalować i co zrobić, jeśli twój system nie obsługuje Asus Backtracker.

Co robi Asus Backtracker?

Asus Backtracker

Laptopy Asus z systemem operacyjnym Windows 8 i Windows 8.1 nie były dostarczane z tradycyjnym dyskiem DVD do odzyskiwania. Zamiast tego jest dostarczany z aplikacją Asus Backtracker. Aplikacja Asus Backtracker jest szczególnie przydatna w przypadku laptopów, które nie są wyposażone w napęd DVD.

Asus Backtracker to oficjalne oprogramowanie Asus, które pozwala wykonać kopię zapasową obrazu systemu operacyjnego Windows na dysku USB. Po utworzeniu dysku USB do odzyskiwania możesz go użyć do:

 • Zainstaluj ponownie system operacyjny Windows za pomocą dysku USB odzyskiwania po wymianie dysku twardego z powodu uszkodzenia.
 • Usuń partycję odzyskiwania, jeśli na dysku twardym zabraknie miejsca.

Jednak Asus Backtracker ma swoje ograniczenia, co jest jednym z powodów, dla których został wycofany z laptopami z systemem Windows 8 / 8.1.

 • Obsługuje tylko system operacyjny Windows 8 / 8.1.
 • Utworzył obraz odzyskiwania na dysku twardym, więc jeśli dysk twardy jest uszkodzony, nie ma możliwości użycia obrazu odzyskiwania.
 • Backtracker nie utworzy kopii zapasowej danych osobowych, a jedynie pliki systemowe.

Szukasz najlepszego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, aby zabezpieczyć swoje dane już dziś? Oto nasze najlepsze typy.

Co zrobić, jeśli Asus Backtracker nie działa na moim komputerze?

Jeśli backtracker Asus nie jest kompatybilny z twoim systemem operacyjnym Windows lub laptopem Asus, istnieją inne alternatywy dla utworzenia dysku odzyskiwania lub dysku naprawy systemu.

Aby utworzyć dysk odzyskiwania, potrzebujesz dysku DVD lub USB do przechowywania obrazu odzyskiwania. Oto jak to zrobić.

 1. Włóż dysk USB do komputera.
 2. Rodzaj Dysk odzyskiwania w wyszukiwaniu i kliknij utwórz dysk odzyskiwania opcja.
  Utwórz dysk odzyskiwania systemu Windows 10
 3. W oknie dysku odzyskiwania wybierz „Utwórz kopię zapasową plików systemowych na dysku odzyskiwania”I kliknij Kolejny. Wybranie tej opcji zajmie więcej czasu, aby utworzyć Dysk odzyskiwania, ale może pomóc w szybszym odzyskaniu systemu.
 4. Wybierz napęd USB z listy i kliknij Kolejny.
 5. Kliknij przycisk Utwórz, aby rozpocząć proces. Pamiętaj, że wszelkie dane na dysku USB zostaną usunięte, więc utwórz kopię zapasową danych na dysku USB przed utworzeniem dysku odzyskiwania.
 6. Po zakończeniu kliknij Koniec.

Utwórz dysk naprawy systemu

Jeśli wolisz napęd odzyskiwania DVD, możesz to zrobić za pomocą dysku do naprawy systemu.

 1. Włóż dysk DVD do napędu.
 2. Otwórz Panel sterowania i przejdź do Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7).
 3. Kliknij «Utwórz dysk naprawy systemu„.
  Utwórz dysk naprawy systemu
 4. Wybierz dysk i kliknij Utwórz dysk.
 5. Po zakończeniu kliknij Zamknij.

Możesz użyć napędu odzyskiwania USB lub DVD, jeśli coś pójdzie nie tak z twoim systemem. Po prostu włóż nośnik i uruchom ponownie system. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer.

Link do głównej publikacji