Dlaczego Microsoft.Photos.exe próbuje uzyskać dostęp do Internetu?

Microsoft.Photos.exe jest procesem dla aplikacji Microsoft Photos, która jest domyślną przeglądarką obrazów systemu Windows 10. Jednak niektórzy użytkownicy są nieco zaniepokojeni, gdy oprogramowanie antywirusowe innej firmy oznacza Microsoft.Photos.exe.

Następnie pojawiają się monity okna antywirusowego z prośbą, aby użytkownicy zezwolili lub zablokowali komunikację internetową ze zdjęciami. Niektórzy użytkownicy mogą się zastanawiać, dlaczego Zdjęcia próbują uzyskać dostęp do Internetu i dlaczego narzędzia antywirusowe oznaczają zaufaną aplikację Microsoft.

Są właściwie trzy powody, dla których Zdjęcia muszą mieć dostęp do Internetu. Po pierwsze, ponieważ Microsoft aktualizuje zdjęcia tak samo, jak aktualizuje inne aplikacje UWP (Universal Windows Platform), które są dostarczane z systemem Windows 10. Dlatego zdjęcia nie mogą otrzymywać żadnych aktualizacji bez dostępu do sieci.Microsoft.Photos.exe próbuje uzyskać dostęp do Internetu

Po drugie, zdjęcia zawierają opcję synchronizacji OneDrive. Gdy użytkownicy włączają synchronizację OneDrive, zdjęcia synchronizują obrazy przechowywane w chmurze OneDrive. Połączenie sieciowe jest niezbędne do synchronizacji przestrzeni dyskowej OneDrive w chmurze.

Zdjęcia i inne aplikacje UWP również przesyłają dane z powrotem do Microsoft. Dane te zwykle mają postać danych diagnostycznych. Dlatego komunikacja internetowa w aplikacji Zdjęcia może być również wychodząca.

Niektóre oprogramowanie antywirusowe oznacza komunikację internetową ze zdjęciami, ponieważ ta aplikacja ma nieznany podpis. Microsoft najwyraźniej zapomniał dodać oficjalny podpis cyfrowy do zdjęć. Narzędzia antywirusowe nie rozpoznają programów z nieznanymi podpisami i należycie pytają użytkowników, gdy te aplikacje próbują uzyskać dostęp do sieci. Użytkownicy mogą następnie wybrać opcję Blokuj w monitach antywirusowych, aby przerwać komunikację sieciową Zdjęć.

Pisaliśmy obszernie o problemach z aplikacją Photo. Sprawdź te przewodniki, aby uzyskać więcej informacji.

Dlaczego plik Photo.exe nadal działa?

Niektórzy użytkownicy zadawali również następujące pytanie: Dlaczego zdjęcia są wyświetlane, gdy nie są otwarte na pasku zadań? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że Zdjęcia to domyślna przeglądarka obrazów systemu Windows 10 skonfigurowana do działania jako aplikacja w tle.

Aplikacje systemu Windows 10 zwykle mają uprawnienia do działania w tle, aby mogły być aktualizowane i wysyłać powiadomienia. Podobnie jak inne domyślne aplikacje, Zdjęcia działają nawet wtedy, gdy użytkownicy zamykają okno.

Jak wyłączyć lub usunąć aplikację Zdjęcia w tle

 1. Aplikacje w tle zużywają zasoby systemowe, a użytkownicy mogą wyłączyć uprawnienia aplikacji Zdjęcia w tle za pomocą Ustawień. Aby to zrobić, otwórz narzędzie wyszukiwania za pomocą klawisza Windows + skrótu S.
 2. Wpisz „aplikacje w tle” w polu Wpisz tutaj, aby wyszukać.
 3. Wybierz Aplikacje w tle, aby otworzyć opcje pokazane bezpośrednio poniżej.
  Lista aplikacji w tle microsoft.photos.exe próbuje uzyskać dostęp do Internetu
 4. Następnie wyłącz aplikację Microsoft Photos w tle.
 5. Ewentualnie użytkownicy mogą odinstalować zdjęcia, jeśli ta aplikacja ma nadwyżkę w stosunku do wymagań. Wpisz „PowerShell” w polu wyszukiwania Windows 10.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy PowerShell i wybierz Uruchom jako administrator opcja menu kontekstowego.
 7. Wpisz „Get-AppxPackage * zdjęcie * | Remove-AppxPackage ”w PowerShell, jak na poniższym zdjęciu, i naciśnij klawisz Return.
  Polecenie Odinstaluj zdjęcia microsoft.photos.exe próbuje uzyskać dostęp do Internetu
 8. Następnie ponownie uruchom system Windows po odinstalowaniu zdjęć.

Mimo że zdjęcia nie są złą aplikacją, wciąż istnieje sporo przeglądarek obrazów innych firm, które są dobrą alternatywą. Warto więc rozważyć zastąpienie Zdjęć alternatywną domyślną przeglądarką obrazów, która nie zbiera danych dla Microsoft i pochłania mniej zasobów systemowych.

Link do głównej publikacji