Mamy dla Ciebie aktualizację: Co musisz wiedzieć o tym pytaniu w systemie Windows 10

Być może ostatnio spotkałeś „Mamy dla ciebie aktualizację”Wiadomość. Ten monit, unikalny dla systemu Windows 10, jest ziarnem piasku na pustyni ostatnich zmian, które Microsoft próbuje na platformie Windows.

W żaden subtelny sposób nie oznacza to znaczącej aktualizacji systemu Windows i należy ją zainstalować jak najszybciej.

„Mamy dla Ciebie aktualizację” na większym obrazie

W ostatnich latach Microsoft próbował zmienić strategię wydania swojego flagowego produktu — systemu operacyjnego Windows.

Odchodzą od tradycyjnego modelu wydawnictw o dużych numerach co kilka lat do mniejszych aktualizacji w odstępie krótszym niż rok (w 2017 r. Planowane są 2 aktualizacje).

Innymi słowy, Microsoft próbuje uczynić Windows usługą zamiast tradycyjnego oprogramowania. Hasłem firmy dla systemu Windows 10 był Windows jako usługa.

W tym miejscu pojawia się ten monit. Jest to sposób, w jaki Microsoft przyciąga twoją uwagę i mówi, że powinieneś zaktualizować system Windows.

Jest to niewielka część ich ogólnej strategii polegającej na utrzymywaniu aktualności wszystkich użytkowników systemu Windows. Kolejną, być może bardziej oczywistą, zmianą było utrudnienie użytkownikom wyłączania aktualizacji systemu Windows.

Wyłączenie aktualizacji systemu Windows było kilkoma prostymi krokami w systemie Windows 8. W systemie Windows 10 stało się ono złożonym i prawie niemożliwym zadaniem, którego nie można wykonać bez samouczka.

Która jest najnowszą wersją systemu Windows 10? Dowiedz się z naszego stale aktualizowanego artykułu!

Jak usunąć monit „Mamy dla Ciebie aktualizację”

Istnieje kilka sposobów obejścia monitu i zatrzymania jego wyświetlania. Zazwyczaj obejmują one automatyczne zapobieganie pobieraniu aktualizacji przez system Windows.

Należy zauważyć, że obejmuje to znaczne ryzyko; nie powinieneś tego robić bez odpowiedniej wiedzy o upadkach.

Głównie, jak wpłynie to na bezpieczeństwo twojego komputera, ponieważ nie dostaniesz łatek bezpieczeństwa, które Microsoft automatycznie uruchamia.

Jeśli nadal chcesz z nim korzystać, przeczytaj nasze artykuły: Wyłącz automatyczne aktualizacje systemu Windows 10: porady i wskazówki oraz powiązany artykuł Jak zablokować instalację aktualizacji systemu Windows 10 dla twórców.

Wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy się nie tylko nowej zachęcie w systemie Windows 10, ale także przyczynom, dla których Microsoft ją pokazał.

Mamy nadzieję, że było to pouczające. Opowiedz nam swoje historie za pomocą tego monitu w sekcji komentarzy i czy spowodowało to u Ciebie niedogodności?

Link do głównej publikacji