Aktualizacja Windows 10 Creators Update powoduje wysoką temperaturę procesora [Fix]

Minął już ponad tydzień, odkąd aktualizacja Windows 10 Creators Update została wprowadzona z fabryki Microsoft. Wygląda na to, że opinie są podzielone. Pod względem funkcji może to być najlepsza jak dotąd aktualizacja. Jednak jeśli chodzi o ogólną stabilność, istnieją argumenty przeciwko najnowszej aktualizacji.

Teraz problemy związane z oprogramowaniem są problematyczne, ale można je rozwiązać. Co jednak się stanie, jeśli niektóre składniki Aktualizacji twórców nagrzeją procesor bez wyraźnego powodu? Cóż, wtedy możesz mieć kłopoty. Z czasem przegrzanie może spowodować krytyczne uszkodzenie komputera i ostatecznie doprowadzić do awarii procesora. Mimo że procesor jest dość odpornym elementem, nie jest ognioodporny.

Ponieważ nie jesteśmy pewni, co powoduje obciążenie sprzętu, istnieje kilka ogólnych obejść, których można użyć w celu zmniejszenia obciążenia procesora. Jeśli więc po aktualizacji Twórcy wystąpią problemy z przegrzewaniem, sprawdź poniższe rozwiązania.

Jak rozwiązać problem wysokich temperatur procesora w Windows 10 Creators Update

Sprawdź wentylator

Najpierw rzeczy pierwsze. Aby wykluczyć sprzęt, musisz sprawdzić wentylator i pastę termiczną. Pył lub małe kawałki polaru mogą mieć duży wpływ na wydajność wentylatora chłodzącego. W ten sposób będzie ci ciężko ochłodzić procesor. Upewnij się, że wyczyściłeś go prawidłowo, a następnie sprawdź zmiany temperatury.

Inną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić pastę termiczną. Pasta termiczna jest umieszczana na procesorze i chroni ją przed przegrzaniem. Jeśli od jakiegoś czasu nie zastosujesz świeżej pasty termicznej, procesor może wyświetlać stopniowo wyższe temperatury.

Zaktualizuj BIOS

Jeśli wszystko jest w porządku w dziale sprzętu, możemy przejść do poprawek oprogramowania. Następny na liście jest aktualizacja systemu BIOS. Aktualizacja systemu BIOS nie jest trudna, ale może również prowadzić do wielu problemów, jeśli procedura zostanie nieoczekiwanie przerwana. Po odkryciu, że dostępna jest nowa wersja, możesz przejść do flashowania. Istnieją dwa sposoby uaktualnienia systemu BIOS:

  1. W systemie BIOS. Opcja powinna być dostępna dla nowoczesnych płyt głównych.
  2. Z narzędziami innych firm do starszych płyt głównych.

Tak czy inaczej, nie wyłączaj zasilania podczas trwania procedury. Ponieważ procedura zależy od płyty głównej, przed aktualizacją należy wyszukać dodatkowe informacje.

Wyłącz zintegrowany procesor graficzny w systemie BIOS

Dla osób z podwójnym GPU problem jest często powodowany przez zintegrowany procesor graficzny. Mianowicie, ponieważ temperatura zintegrowanych procesorów graficznych jest mierzona przez płytę główną, w niektórych przypadkach odczyty mogą się pomieszać. Jeśli więc nie potrzebujesz korzystać ze zintegrowanej karty graficznej, równie dobrze możesz ją wyłączyć.

Niektórzy użytkownicy próbowali to zrobić w systemie, ale to tylko zwalnia obsługę oprogramowania i nie całkowicie wyłącza użycie procesora graficznego. Musisz to zrobić w ustawieniach BIOS-u. Ponieważ procedura różni się w zależności od komputera, możesz wyszukać kroki online dla odpowiedniej konfiguracji.

Sprawdź, czy nie ma wycieków pamięci

Istnieje prawdopodobieństwo, że jakaś aplikacja lub program spowoduje wycieki pamięci w systemie. Wycieki pamięci zwykle wpływają na wydajność komputera, spowalniając go. Jednak może również odgrywać dużą rolę w przegrzewaniu procesora. Mamy ogromny artykuł na temat wycieków pamięci i sposobów radzenia sobie z nimi, więc koniecznie sprawdź to, aby wyeliminować je z listy możliwych wyzwalaczy problemów.

Wykonaj czystą ponowną instalację systemu Windows 10

Na koniec, jeśli problem będzie się powtarzał, powinieneś wszystko wyczyścić i przeprowadzić czystą ponowną instalację. Istnieje szansa, że ​​podczas poprzedniej instalacji coś poszło nie tak lub proces w tle nie działa zgodnie z przeznaczeniem. W każdym razie można łatwo przeprowadzić ponowną instalację za pomocą narzędzia Windows Media Creation, które można uzyskać tutaj. Jeśli jednak nie wiesz, jak to zrobić, szczegółowe wyjaśnienia znajdziesz w tym artykule.

Że należy to zrobić. Jeśli masz alternatywny sposób rozwiązania tego problemu lub masz pytanie związane z tym tematem, pamiętaj, aby powiedzieć nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji