Łatwo przełączaj funkcję zawsze słuchania Cortanas w systemie Windows 10

Osobiści asystenci głosowi zmieniają sposób pracy na naszych komputerach i smartfonach. Podobnie jak Google Now i Siri firmy Apple, Microsoft wprowadził Cortanę jako nową funkcję w systemie Windows 10. Domyślnie użytkownicy mogą korzystać z osobistej asystentki systemu Windows 10, Cortany, klikając ikonę Cortana / wyszukiwania na pasku zadań lub po prostu mówiąc Cześć Cortana.

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, być może wiesz już, jak wypowiedzenie „OK Google” aktywuje inteligentną funkcję wyszukiwania Google. Za pomocą prostej zmiany ustawienia możesz to zrobić również w systemie Windows 10.

Włączanie „Hej Cortana”

cortana pakiet językowy ustawienia cortana

  • Otwórz menu Start i wpisz Cortana Zauważysz Cortana i ustawienia wyszukiwania wynik.
  • Kliknij ten wynik i wejdź na stronę ustawień Cortany.

paczka językowa cortana hej cortana

  • Włącz Cześć Cortana przełącznik.

Teraz, ilekroć mówisz Cześć Cortana do mikrofonu, Cortana obudzi się z drzemki.

Dlaczego Cortana zawsze słucha?

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 10 Microsoft wprowadził wiele nowych funkcji. Niektóre z nich bez wątpienia będą cię dotyczyć, jeśli przywiązujesz dużą wagę do swojej prywatności. Niektóre z tych ustawień i funkcji są bezpośrednio lub pośrednio połączone z Cortaną, podczas gdy inne stanowią sposób na gromadzenie danych przez Microsoft.

Dla wielu z nas Cortana to niezwykle przydatna aplikacja, która może nam pomóc w różnych zadaniach, takich jak informowanie o czasie, informowanie użytkowników o nadchodzących spotkaniach, otwieranie zgodnych aplikacji i inicjowanie wyszukiwania w Internecie. Te funkcje są przyjemne w użyciu: możesz nawet posuwać się na czacie z Cortaną i słuchać żartów.

Link do głównej publikacji